Licensed to Athletics Australia-CC Champ - Organization License
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/11/2014 11:51 AM
             91st Aust Athletics Champs - 11/04/2013 to 14/04/2013             
                      Sydney Olympic Park Athletic Centre                      
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Open
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Whittaker, Ashleigh       93 VIC                    11.59      11.58Q  0.5  3 
  2 Wisil, Toea               88 QLD                    11.57      11.65Q  0.2  1 
  3 Ririnui, Mariah           92 NZL                    11.83      11.89Q  1.4  2 
  4 Wada, Maki                86 JPN                    11.65      11.97Q  1.0  4 
  4 Byrt, Angela              88 VIC                    11.82      11.97Q  1.0  4 
  6 Gayen, Margaret           94 SA                     11.89      11.81Q  0.2  1 
  7 Graf, Elly                91 NSW                    11.97      11.88Q  0.5  3 
  8 Whaler, Laura             87 VIC                    12.04      11.91Q  1.4  2 
  9 Hubbard, Kendra           89 VIC                    12.05      11.89Q  0.5  3 
 10 Bunevicius, Kayla         92 VIC                    11.76      11.99Q  1.4  2 
 11 Wearne, Christine         87 NSW                    12.04      12.04Q  1.0  4 
 11 Trad, Virginia            90 QLD                    12.01      12.04Q  1.0  4 
 13 Berryman, Kelsey          92 NZL                    11.92      12.13Q  0.2  1 
 13 Gibbs, Hannah             90 NSW                    12.47      12.13Q  0.2  1 
 15 Geddes, Sam               97 NSW                    12.02      12.05q  1.4  2 
 16 Wright, Natasha           91 SA                     12.16      12.09q  0.5  3 
 17 Kang, Jasvir              93 WA                     12.16      12.15   1.4  2 
 18 Zulkifli, Zaidatul Husna  93 MAS                    11.86      12.16   0.5  3 
 19 Nanda, Srabani            91 IND                    12.11      12.19   0.2  1 
 20 Wolski, Lisa              88 NT                     12.17      12.21   0.5  3 
 21 Burkitt, Brittany         95 VIC                    12.19      12.24   0.2  1 
 21 Gaffney, Morgan           92 TAS                    12.12      12.24   0.2  1 
 23 Mackaway, Sarah           90 QLD                    12.22      12.30   0.5  3 
 23 Higginbottom, Thea        91 WA                     12.21      12.30   0.2  1 
 25 Domaschenz, Tara          91 VIC                    12.29      12.34   1.0  4 
 26 Duve, Emily               94 NSW                    12.16      12.37   1.4  2 
 27 Hayes, Bessie             89 QLD                    12.33      12.42   1.4  2 
 28 Duncan, Laura             89 NSW                    12.67      12.43   1.0  4 
 29 Detanamo, Lovelite        93 NRU                    12.48      12.44   1.4  2 
 30 Gardiner, Annaliese       92 NSW                    12.35      12.48   0.5  3 
 31 Jenkins, Dominica         89 NSW                    12.70      12.53   1.4  2 
 32 Chambers, Kiara           90 TAS                    12.43      12.54   1.0  4 
 33 Small, Simone             89 NZL                    12.51      12.56   0.5  3 
 34 Taea, Patricia            93 CKI                    12.61      12.59   0.2  1 
 35 Angell, Tara              97 NSW                               12.69   1.4  2 
 36 Abdul Kadir, Nurul Sarah  88 MAS                    12.14      12.72   1.0  4 
 
Women 100 Meter Open
=================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims      Semis  Wind H#
=================================================================================
Semi-Finals
  1 Wisil, Toea               88 QLD                    11.65      11.47Q -0.1  1 
  2 Whittaker, Ashleigh       93 VIC                    11.58      11.67Q -0.4  2 
  3 Graf, Elly                91 NSW                    11.88      11.73Q -0.1  1 
  4 Byrt, Angela              88 VIC                    11.97      11.93Q -0.4  2 
  5 Gayen, Margaret           94 SA                     11.81      11.84Q -0.1  1 
  6 Hubbard, Kendra           89 VIC                    11.89      11.94Q -0.4  2 
  7 Ririnui, Mariah           92 NZL                    11.89      11.92q -0.1  1 
  8 Geddes, Sam               97 NSW                    12.05      12.04q -0.1  1 
  9 Wearne, Christine         87 NSW                    12.04      12.06  -0.4  2 
 10 Wada, Maki                86 JPN                    11.97      12.07  -0.4  2 
 11 Bunevicius, Kayla         92 VIC                    11.99      12.08  -0.1  1 
 12 Trad, Virginia            90 QLD                    12.04      12.09  -0.1  1 
 13 Berryman, Kelsey          92 NZL                    12.13      12.10  -0.1  1 
 13 Whaler, Laura             87 VIC                    11.91      12.10  -0.4  2 
 15 Wright, Natasha           91 SA                     12.09      12.18  -0.4  2 
 16 Gibbs, Hannah             90 NSW                    12.13      12.28  -0.4  2 
 
Women 100 Meter Open
==============================================================================
    Name                    Year Team                   Semis     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Wisil, Toea               88 QLD                    11.47      11.49   1.1 
  2 Whittaker, Ashleigh       93 VIC                    11.67      11.53   1.1 
  3 Gayen, Margaret           94 SA                     11.84      11.82   1.1 
  4 Byrt, Angela              88 VIC                    11.93      11.87   1.1 
  5 Hubbard, Kendra           89 VIC                    11.94      11.88   1.1 
  6 Geddes, Sam               97 NSW                    12.04      11.97   1.1 
  7 Ririnui, Mariah           92 NZL                    11.92      11.97   1.1 
  8 Graf, Elly                91 NSW                    11.73      12.05   1.1 
 
Women 200 Meter Open
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Wisil, Toea               88 QLD                    23.86      23.53Q  0.2  3 
  2 Rubie, Anneliese          92 NSW                    23.54      23.87Q -0.3  1 
  3 Hubbard, Kendra           89 VIC                    24.69      24.00Q  0.1  4 
  4 Brennan, Monica           94 VIC                    23.61      24.01Q  0.9  2 
  5 Wearne, Christine         87 NSW                    24.31      24.03q  0.2  3 
  6 Nanda, Srabani            91 IND                    24.30      24.12q  0.1  4 
  7 Doyle, Jacinta            90 NSW                    24.40      24.24q  0.9  2 
  8 Jenkins, Elizabeth        87 NSW                    24.53      24.30q  0.9  2 
  9 Bunevicius, Kayla         92 VIC                    24.60      24.32q  0.2  3 
 10 Wada, Maki                86 JPN                    24.02      24.53   0.1  4 
 11 Nelson, Ella              94 NSW                    24.44      24.54  -0.3  1 
 12 Kang, Jasvir              93 WA                     24.75      24.56   0.2  3 
 13 First, Emily              95 QLD                               24.64   0.9  2 
 14 Higginbottom, Thea        91 WA                                24.65   0.1  4 
 15 Gaffney, Morgan           92 TAS                    24.70      24.72   0.2  3 
 15 Robson, Renee             78 NSW                    24.51      24.72  -0.3  1 
 17 Byrt, Angela              88 VIC                    24.66      24.91   0.1  4 
 18 Burkitt, Brittany         95 VIC                    24.92      24.93  -0.3  1 
 19 Wolski, Lisa              88 NT                     25.24      24.97   0.2  3 
 20 Domaschenz, Tara          91 VIC                    25.21      25.03   0.9  2 
 21 Hunt, Katrina             96 NSW                    25.12      25.09   0.1  4 
 22 Mackaway, Sarah           90 QLD                    25.08      25.24  -0.3  1 
 23 Hodge, Leanne             85 SA                     24.81      25.24  -0.3  1 
 24 Chambers, Kiara           90 TAS                    25.22      25.26   0.9  2 
 25 Clarke, Katherine         87 VIC                    25.14      25.48   0.2  3 
 26 Zalcman, Emma             86 NT                     26.42      25.61   0.9  2 
 27 Jenkins, Dominica         89 NSW                    25.10      25.67   0.1  4 
 28 Hunt, Emma                92 NSW                    24.90      25.82  -0.3  1 
 
Women 200 Meter Open
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Brennan, Monica           94 VIC                    24.01      23.41  +0.0 
  2 Wisil, Toea               88 QLD                    23.53      23.70  +0.0 
  3 Hubbard, Kendra           89 VIC                    24.00      23.81  +0.0 
  4 Nanda, Srabani            91 IND                    24.12      24.10  +0.0 
  5 Wearne, Christine         87 NSW                    24.03      24.30  +0.0 
  6 Jenkins, Elizabeth        87 NSW                    24.30      24.32  +0.0 
  7 Bunevicius, Kayla         92 VIC                    24.32      24.58  +0.0 
 -- Rubie, Anneliese          92 NSW                    23.87         DQ  +0.0  IAAF Rule 162.7
 
Women 400 Meter Open
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Rubie, Anneliese          92 NSW                    52.89      53.77q  2 
  2 Williams, Monique         85 NZL                    51.88      54.17q  1 
  3 Sargent, Caitlin          92 QLD                    53.87      53.79q  2 
  4 Doyle, Jacinta            90 NSW                    54.60      54.80q  1 
  5 Clarke, Katherine         87 VIC                    54.76      54.84q  1 
  6 Baillie, Kristie          91 NZL                    54.83      55.15q  2 
  7 Jenkins, Elizabeth        87 NSW                    55.44      55.43q  2 
  8 First, Emily              95 QLD                    56.18      55.73q  2 
  9 Hodge, Leanne             85 SA                     55.63      55.90   1 
 10 Robson, Renee             78 NSW                    55.50      55.99   1 
 11 Vanderwaal, Elizabeth     88 QLD                    57.49      55.99   1 
 12 White, Kerry              94 NZL                    56.83      56.17   2 
 13 Davidson, Trudy           88 QLD                    55.75      56.30   2 
 14 Zalcman, Emma             86 NT                     56.62      56.95   1 
 15 Stafford, Jess            95 NSW                    56.62      57.43   2 
 16 Hunt, Emma                92 NSW                    57.02      57.82   1 
 17 Bozin, Belinda            86 SA                     56.40      57.85   2 
 
Women 400 Meter Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Sargent, Caitlin          92 QLD                    53.79      52.66  
  2 Rubie, Anneliese          92 NSW                    53.77      52.80  
  3 Williams, Monique         85 NZL                    54.17      53.23  
  4 Doyle, Jacinta            90 NSW                    54.80      54.70  
  5 Baillie, Kristie          91 NZL                    55.15      54.70  
  6 Clarke, Katherine         87 VIC                    54.84      55.07  
  7 First, Emily              95 QLD                    55.73      55.18  
  8 Jenkins, Elizabeth        87 NSW                    55.43      55.26  
 
Women 800 Meter Open
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Hetherington, Kelly       89 VIC                  2:02.20    2:04.44Q  1 
  2 Smit, Angela              91 NZL                  2:00.67    2:05.10Q  2 
  3 Wassall, Georgia          96 NSW                  2:04.68    2:05.00Q  1 
  4 Laman, Anna               95 NSWIS                2:05.27    2:06.25Q  2 
  5 Platten, Alice            85 VIC                  2:07.73    2:06.61Q  1 
  6 Kajan, Selma              91 NSW                  2:04.72    2:06.71Q  2 
  7 Harper, Ariana            95 NZL                  2:09.81    2:07.95q  2 
  8 Keir, Alicia              91 NSW                  2:07.66    2:08.32q  1 
  9 Scott, Isabelle           93 SA                   2:09.45    2:09.45   2 
 10 Cubis, Joanna             87 NSW                  2:08.45    2:10.13   2 
 11 Trevella, Pippa           95 NZL                  2:11.26    2:10.33   1 
 12 Rayner, Erin              94 VIC                  2:09.84    2:11.09   2 
 13 Brown, Amy                88 NSW                  2:13.00    2:11.69   1 
 14 Young, Kelly              84 NSW                  2:08.01    2:11.79   2 
 15 Brady, Tia                92 NSW                  2:10.90    2:12.23   1 
 16 White, Kerry              94 NZL                             2:13.55   2 
 17 Holt, Bethany             91 QLD                  2:11.54    2:13.77   1 
 18 Connolly, Bridgid         89 SA                   2:09.13    2:15.15   1 
 19 Kerr, Alexandra           98 NSW                  2:11.84    2:22.64   2 
 
Women 800 Meter Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Hetherington, Kelly       89 VIC                  2:04.44    2:01.22  
  2 Smit, Angela              91 NZL                  2:05.10    2:02.09  
  3 Wassall, Georgia          96 NSW                  2:05.00    2:03.37  
  4 Laman, Anna               95 NSWIS                2:06.25    2:05.34  
  5 Platten, Alice            85 VIC                  2:06.61    2:08.10  
  6 Keir, Alicia              91 NSW                  2:08.32    2:08.38  
  7 Harper, Ariana            95 NZL                  2:07.95    2:09.22  
  8 Kajan, Selma              91 NSW                  2:06.71    2:12.77  
 
Women 1500 Meter Open
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 McKnight, Kaila           86 VIS                  4:05.61    4:19.56Q  1 
  2 Buckman, Zoe              88 VIS                  4:08.00    4:21.94Q  2 
  3 Buscomb, Camille          90 NZL                  4:24.06    4:21.33Q  1 
  4 Curnow, Eliza             92 VIC                  4:11.73    4:22.39Q  2 
  5 McGowan, Brittany         91 QLD                  4:15.60    4:22.34Q  1 
  6 Blundell, Jenny           94 NSW                  4:19.63    4:23.08Q  2 
  7 Cleland, Coreena          89 VIC                             4:23.75Q  2 
  8 Greene, Rebekah           93 NZL                  4:21.99    4:24.06Q  1 
  9 Simpson, Katelyn          94 QLD                  4:18.60    4:24.76q  1 
 10 Graham, Paige             89 SA                   4:20.00    4:25.93q  2 
 11 Paulin, Amanda            90 VIC                  4:21.56    4:26.37q  1 
 12 Regan, Abigail            90 NSW                  4:36.00    4:28.18q  1 
 13 Barton, Eliza             93 NSW                  4:24.73    4:29.46   2 
 14 Trevella, Pippa           95 NZL                  4:29.44    4:30.00   2 
 15 Middleton, Miranda        93 NSW                  4:28.76    4:31.55   1 
 16 Harris, Tina              82 NZL                  4:34.94    4:31.87   2 
 17 Maini, Gemma              86 VIC                  4:25.50    4:32.14   2 
 18 Holt, Bethany             91 QLD                  4:35.19    4:32.56   2 
 19 Harding-Delooze, Amy      98 NSW                  4:32.66    4:32.85   1 
 20 De Bondt, Kayla           94 VIC                  4:39.12    4:34.47   2 
 21 Smith, Maegan             90 QLD                  4:35.54    4:34.68   1 
 22 Hackett, Ruby             92 NSW                  4:31.67    4:38.53   2 
 23 Harding, Lily             98 NSW                  4:39.14    4:38.64   1 
 24 Wilson, Manon             98 NSW                  4:39.44    4:38.88   1 
 25 Evans, Georgia            99 NSW                  4:37.90    4:41.05   2 
 26 McRae, Helen              90 VIC                  4:39.80    4:41.32   2 
 27 French, Elizabeth         89 VIC                  4:34.68    4:41.79   1 
 -- Scott, Isabelle           93 SA                   4:25.68        DNF   1 
 
Women 1500 Meter Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Buckman, Zoe              88 VIS                  4:21.94    4:09.79  
  2 Curnow, Eliza             92 VIC                  4:22.39    4:11.79  
  3 McKnight, Kaila           86 VIS                  4:19.56    4:14.04  
  4 McGowan, Brittany         91 QLD                  4:22.34    4:17.31  
  5 Blundell, Jenny           94 NSW                  4:23.08    4:17.96  
  6 Simpson, Katelyn          94 QLD                  4:24.76    4:21.10  
  7 Paulin, Amanda            90 VIC                  4:26.37    4:21.39  
  8 Buscomb, Camille          90 NZL                  4:21.33    4:21.39  
  9 Graham, Paige             89 SA                   4:25.93    4:22.39  
 10 Cleland, Coreena          89 VIC                  4:23.75    4:24.24  
 11 Greene, Rebekah           93 NZL                  4:24.06    4:24.48  
 12 Regan, Abigail            90 NSW                  4:28.18    4:30.87  
 
Women 5000 Meter Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McKnight, Kaila           86 VIS                            15:53.91  
  2 Trengove, Jessica         87 SASI                           15:58.33  
  3 Rilen, Emma               83 NSW                            16:36.40  
  4 Clark, Milly              89 NSW                 16:45.00   16:39.82  
  5 Fitzsimons, Kate          93 WA                             16:54.50  
  6 Potezny, Tessa            94 SA                             17:09.64  
  7 Williams, Brooke          90 VIC                 17:02.00   17:23.27  
 -- Lucas, Olivia             95 QLD                 17:01.60        DNF  
 
Women 100 Meter Hurdles Open
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 McCann, Shannon           88 WA                     13.36      13.31Q  1.1  1 
  2 Beahan, Brianna           91 WA                     13.72      13.65Q  1.2  2 
  3 Wood, Louise              83 GBR                    13.86      13.67Q  1.2  2 
  4 Trad, Virginia            90 QLD                    14.01      13.69Q  1.1  1 
  5 Taddeo, Abbie             94 NSW                    14.04      13.91Q  1.1  1 
  6 Gipson, Madison           95 NSW                    14.04      13.98Q  1.2  2 
  7 Anskaitis, Nicole         91 VIC                    14.16      14.14q  1.1  1 
  8 Gill, Rasvinder           84 NSW                    14.50      14.19q  1.2  2 
  9 Jones, Eliana             84 QAS                    14.55      14.20   1.1  1 
 10 Raja Azhar, Raja Nurshee  91 MAS                    14.05      14.22   1.2  2 
 11 Clay, Elizabeth           95 NSW                    14.32      14.31   1.1  1 
 -- Hearne, Stacey            91 QLD                    14.77         DQ   1.2  2  IAAF Rule 168.7
 -- Nelson, Tess              95 NSW                    14.85         DQ   1.1  1  IAAF Rule 168.7 (a)
 
Women 100 Meter Hurdles Open
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 McCann, Shannon           88 WA                     13.31      13.41  -1.0 
  2 Beahan, Brianna           91 WA                     13.65      13.53  -1.0 
  3 Wood, Louise              83 GBR                    13.67      13.83  -1.0 
  4 Trad, Virginia            90 QLD                    13.69      13.88  -1.0 
  5 Gipson, Madison           95 NSW                    13.98      13.97  -1.0 
  6 Taddeo, Abbie             94 NSW                    13.91      13.98  -1.0 
  7 Anskaitis, Nicole         91 VIC                    14.14      14.22  -1.0 
  8 Gill, Rasvinder           84 NSW                    14.19      14.41  -1.0 
 
Women 400 Meter Hurdles Open
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Boden, Lauren             88 AIS                    46.99      56.31Q  1 
  2 Gulli, Jess               88 VIC                    58.53      60.02Q  2 
  3 Klein, Sara               94 NSW                    60.40      60.76Q  2 
  4 Black, Felicity           92 VIC                    64.15      61.25Q  1 
  5 Jamieson, Chloe           94 AIS                    61.62      60.79Q  2 
  6 Hale, Tracey              90 NZL                    62.04      61.35Q  1 
  7 Walker, Breeana           92 VIC                    61.64      61.11q  2 
  8 Davidson, Trudy           88 QLD                    61.56      61.37q  1 
  9 Powell, Maddie            91 NSW                    62.16      61.80   1 
 10 Horrobin, Ashleigh        88 VIC                    63.04      62.31   1 
 11 Consedine, Tessa          95 VIC                               62.32   1 
 12 McAdam, Lauren            87 QLD                    63.52      64.29   2 
 13 Storey, Lora              89 WA                     64.61      64.51   2 
 14 Dawson, Jo                91 NSW                    65.85      65.04   1 
 15 Fry, Jacqui               91 NSW                    63.64      68.24   2 
 16 Salmon, Sarah             87 NSW                    70.53      71.86   2 
 
Women 400 Meter Hurdles Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Boden, Lauren             88 AIS                    56.31      56.47  
  2 Gulli, Jess               88 VIC                    60.02      57.68  
  3 Klein, Sara               94 NSW                    60.76      59.89  
  4 Jamieson, Chloe           94 AIS                    60.79      60.59  
  5 Davidson, Trudy           88 QLD                    61.37      62.04  
  6 Hale, Tracey              90 NZL                    61.35      62.36  
  7 Walker, Breeana           92 VIC                    61.11      79.47  
 
Women 3000 Meter Steeplechase Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lacaze, Genevieve         89 QAS                            10:01.20  
  2 Spencer, Kate             95 NSW                 10:23.96   10:20.72  
  3 McSweeney, Sarah          90 VIC                            10:38.00  
  4 Potezny, Tessa            94 SA                             10:44.34  
  5 Aplin, Elise              88 VIC                            11:16.72  
  6 Batt-Doyle, Isobel        95 SA                  11:09.59   11:26.36  
  7 Pedersen-Jones, Sharon    72 VIC                            11:36.81  
  8 Hobbs, Kate               95 NSW                 11:43.30   11:41.31  
  9 Landolfo, Allana          91 VIC                            12:03.07  
 10 Johnson, Claire           82 VIC                            12:05.55  
 11 Kondogonis, Stephanie     91 VIC                            12:10.22  
 -- Fennamore, Selina         84 NT                                  DNF  
 -- Clark, Milly              89 NSW                 10:09.55        DNF  
 
Women High Jump Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fukumoto, Miyuki          77 JPN                    1.90m      1.92m  
  2 Patterson, Eleanor        96 VIC                    1.87m      1.85m  
  3 Cowley, Sarah             84 NZL                    1.84m      1.85m  
  4 Reid, Ashleigh            88 QLD                    1.79m      1.82m  
  4 Snyder, Denise            92 VIC                    1.81m      1.82m  
  6 Lamb, Elizabeth           91 NZL                    1.84m      1.82m  
  7 Pejkovic, Amy             93 NSW                               1.78m  
  7 McDermott, Nicola         96 NSW                    1.80m      1.78m  
  7 Price, Petrina            84 NSW                    1.75m      1.78m  
 10 Foote, Lauren             84 SA                     1.74m      1.78m  
 11 Moody, Cara               95 VIC                    1.75m      1.78m  
 12 Grau, Molly               92 VIC                    1.79m      1.74m  
 
Women Pole Vault Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Boyd, Alana               84 QAS                    4.50m      4.30m  
  2 Parnov, Liz               94 WA                                4.20m  
  3 Kennedy, Nina             97 WAIS                   4.31m      4.00m  
  4 Tankosic, Jana            86 SA                     4.00m      4.00m  
  5 Philippe, Emma            97 WAIS                   4.00m      4.00m  
  6 Parnov, Vicky             90 WA                                4.00m  
  7 Anskaitis, Nicole         91 VIC                    3.70m      3.75m  
  7 MacRae, Catherine         79 VIC                    3.70m      3.75m  
  9 Baral, Elizabeth          98 NSW                    3.56m      3.30m  
 -- Crawford, Emily           98 NSW                                  NH  
 -- Strauts, Janina           91 NSW                    3.30m         NH  
 
Women Long Jump Open
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Stratton, Brooke          93 VIS                    6.39m      6.18mq  1.0 
  2 Minko, Corinna            89 VIC                    6.13m      6.17mq +0.0 
  3 Gayen, Margaret           94 SA                     6.24m      6.16mq +0.0 
  4 Perkins, Kerrie           79 ACT                    6.38m      6.15mq +0.0 
  4 Penney, Jessica           87 ACT                    6.32m      6.15mq  1.4 
  6 Scott, Talissa            93 NSW                    5.94m      5.91mq -0.3 
  7 Schuermann, Maren         85 NSW                    6.03m      5.87mq -1.1 
  8 Ririnui, Mariah           92 NZL                    6.11m      5.83mq  1.3 
  9 Jaensch, Chelsea          85 SA                     6.23m      5.83mq +0.0 
 10 Farrington, Melissa-Mare  95 NSW                    5.89m      5.82mq +0.0 
 11 Knight, Emma              85 VIC                    6.05m      5.69m   1.5 
 12 Cheung, Lai Yee           84 HKG                    5.78m      5.22m  -0.8 
 13 Hannell, Catherine        88 QLD                    5.53m      5.07m  +0.0 
 
Women Long Jump Open
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Perkins, Kerrie           79 ACT                    6.15m      6.43m  +0.0 
  2 Stratton, Brooke          93 VIS                    6.18m      6.40m  +0.0 
  3 Penney, Jessica           87 ACT                    6.15m      6.19m  +0.0 
  4 Gayen, Margaret           94 SA                     6.16m      6.09m  +0.0 
  5 Scott, Talissa            93 NSW                    5.91m      6.01m   0.5 
  6 Minko, Corinna            89 VIC                    6.17m      5.98m  +0.0 
  7 Ririnui, Mariah           92 NZL                    5.83m      5.89m  +0.0 
  8 Farrington, Melissa-Mare  95 NSW                    5.82m      5.83m  +0.0 
  9 Jaensch, Chelsea          85 SA                     5.83m      5.83m  +0.0 
 10 Schuermann, Maren         85 NSW                    5.87m      5.76m  -0.1 
 
Women Triple Jump Open
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Leverton, Linda           87 QLD                   13.80m     13.68m  -0.4 
  2 Pettitt, Ellen            86 VIC                              13.41m   0.7 
  3 Yamane, Mei               88 JPN                   13.01m     12.91m   0.2 
  4 Nichol, Josie             95 NSW                   12.80m     12.63m   0.2 
  5 Kremenchutskaya, Natalia  90 VIC                   12.41m     12.59m   1.5 
  6 Willey, Michelle          87 NSW                   12.60m     12.51m   NWI 
  7 Ding, Daisy               95 NSW                   12.45m     12.39m   0.6 
  8 Guy, Erin                 93 NSW                   12.44m     12.32m   0.8 
  9 Bromfield, Joanna         89 VIC                   12.49m     12.27m   0.5 
 10 Thomson, Anna             95 NZL                   11.53m     11.93m   1.3 
 11 Smith, Kristen            92 VIC                   11.47m     11.02m   0.2 
 
Women Shot Put Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Keenan, Terina            90 NZL                              15.75m  
  2 Shirai, Yukiko            79 JPN                   16.00m     15.17m  
  3 Mulhall, Kim              91 VIS                   14.56m     14.99m  
  4 Djibril, Alifatou         80 SA                    14.73m     14.19m  
  5 Vosilla, Morgan           89 NSW                   12.71m     13.77m  
  6 Delich, Melissa           79 WA                    13.76m     13.42m  
  7 Denicaucau, Yasenaca      96 NSW                   13.29m     13.15m  
  8 Direen, Rebecca           94 TAS                   13.63m     13.03m  
  9 Wood, Sarah               90 QLD                              12.70m  
 10 Lange, Mary               82 SA                    13.28m     12.38m  
 
Women Discus Throw Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Keenan, Terina            90 NZL                              55.97m  
  2 Kennedy, Alix             92 NSW                   49.64m     55.76m  
  3 Hakeai, Siositina         94 NZL                              55.06m  
  4 Mulhall, Kim              91 VIS                   54.70m     53.17m  
  5 Gollshewsky, Taryn        93 QLD                   54.79m     51.82m  
  6 Chamberlain, Christie     89 NSW                   52.79m     51.70m  
  7 Djibril, Alifatou         80 SA                    49.73m     50.97m  
  8 Denicaucau, Yasenaca      96 NSW                   46.58m     45.90m  
  9 Vosilla, Morgan           89 NSW                   45.40m     45.49m  
 10 Wedd, Jess                90 SA                    45.07m     43.99m  
 
Women Hammer Throw Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Nielsen, Lara             92 QLD                   56.47m     55.98mq 
  2 Genge, Mikayla            95 TIS                   54.52m     55.38mq 
  2 McConnell, Danielle       94 TIS                   57.23m     55.38mq 
  4 Debeljuh, Natalie         88 VIC                   59.78m     53.63mq 
  5 Hulley, Alexandr          97 NSW                   55.65m     53.15mq 
  6 Mumberson, Ashleigh       90 NSW                   49.86m     50.33mq 
  7 Hockey, Kaysanne          93 QLD                   52.17m     48.42mq 
  8 Faint, Jacinta            90 QLD                   52.00m     48.23mq 
  9 Lemi, Tepa                94 NSW                   50.93m     47.74mq 
 10 Direen, Rebecca           94 TAS                   51.57m     46.79mq 
 11 Brown, Alexie             86 VIC                   45.40m     45.72m  
 12 Herbert, Laura            95 NSW                   45.11m     44.03m  
 13 Lyons, Olivia             93 WA                    40.46m     39.47m  
 14 Walsh, Claire             92 NSW                   42.22m     39.00m  
 15 Spong, Alison             82 VIC                   40.91m     37.18m  
 
Women Hammer Throw Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Nielsen, Lara             92 QLD                   55.98m     58.25m  
  2 McConnell, Danielle       94 TIS                   55.38m     57.00m  
  3 Debeljuh, Natalie         88 VIC                   53.63m     56.30m  
  4 Hockey, Kaysanne          93 QLD                   48.42m     55.67m  
  5 Hulley, Alexandr          97 NSW                   53.15m     55.16m  
  6 Genge, Mikayla            95 TIS                   55.38m     53.67m  
  7 Faint, Jacinta            90 QLD                   48.23m     50.46m  
  8 Direen, Rebecca           94 TAS                   46.79m     48.34m  
  9 Mumberson, Ashleigh       90 NSW                   50.33m     48.29m  
 10 Lemi, Tepa                94 NSW                   47.74m     43.07m  
 
Women Javelin Throw Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mickle, Kim               84 WA                               62.26m  
  2 Roberts, Kelsey-Lee       91 ACT                   54.97m     58.58m  
  3 Clarke, Karen             90 NSW                   49.01m     48.55m  
  4 Weatherley, Sonia         88 QLD                   47.90m     47.85m  
  5 Toolis, Wasie             94 QLD                              46.90m  
  6 Cilione, Monique          94 VIC                   44.79m     46.66m  
  7 Grun, Christina           93 NSW                   44.07m     45.81m  
  8 Debrot, Emily             93 NSW                              40.25m  
 
Heptathlon: #4 Women 200 Meter Open Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Bing, Portia              93 NZL                      24.58  -0.3  1    926
  2 Simmons, Casidhe          95 QLD                      25.55  -0.3  1    837
  3 Hamilton, Ashleigh        90 VIC                      25.61  -0.3  1    832
  4 Wood, Sarah               90 QLD                      25.89  -0.3  1    807
  5 Osborn, Anne              86 VIC                      26.13  -0.3  2    786
  6 Wassilenko, Kerryn        86 NSW                      26.35  -0.3  1    767
  7 Evans, Kobi               90 WA                       26.45  -0.3  2    758
  8 Lawrence, Harriet         91 QLD                      26.48  -0.3  1    756
  9 Waring, Joanne            89 NSW                      26.57  -0.3  2    748
 10 Pegg, Phoebe              86 NSW                      26.66  -0.3  2    740
 11 Withnall, Elana           93 NSW                      26.72  -0.3  1    735
 12 Spathis, Theodora         83 VIC                      27.00  -0.3  2    712
 13 Keehn, Emily              92 QLD                      29.12  -0.3  2    545
 
Heptathlon: #7 Women 800 Meter Open Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bing, Portia              93 NZL                    2:20.31     819
  2 Hamilton, Ashleigh        90 VIC                    2:22.44     791
  3 Waring, Joanne            89 NSW                    2:23.45     777
  4 Osborn, Anne              86 VIC                    2:26.16     742
  5 Withnall, Elana           93 NSW                    2:26.33     740
  6 Spathis, Theodora         83 VIC                    2:26.55     737
  7 Evans, Kobi               90 WA                     2:26.64     736
  8 Wood, Sarah               90 QLD                    2:30.42     688
  9 Simmons, Casidhe          95 QLD                    2:32.70     659
 10 Lawrence, Harriet         91 QLD                    2:34.93     632
 11 Pegg, Phoebe              86 NSW                    2:42.35     546
 12 Wassilenko, Kerryn        86 NSW                    3:02.36     344
 -- Keehn, Emily              92 QLD                        DNF  
 
Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles Open Heptathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Bing, Portia              93 NZL                      13.98   0.6  2    981
  2 Hamilton, Ashleigh        90 VIC                      14.30   0.6  2    936
  3 Simmons, Casidhe          95 QLD                      14.91   0.6  2    854
  4 Wood, Sarah               90 QLD                      15.27   0.6  2    806
  5 Pegg, Phoebe              86 NSW                      15.31   0.6  2    801
  6 Spathis, Theodora         83 VIC                      15.32   0.6  1    800
  7 Withnall, Elana           93 NSW                      15.51   0.6  2    775
  8 Waring, Joanne            89 NSW                      15.55   0.6  1    770
  9 Wassilenko, Kerryn        86 NSW                      15.71   0.6  2    750
 10 Evans, Kobi               90 WA                       15.76   0.6  1    744
 11 Lawrence, Harriet         91 QLD                      16.21   0.6  1    689
 12 Osborn, Anne              86 VIC                      16.42   0.6  1    664
 13 Keehn, Emily              92 QLD                      18.23   0.6  1    465
 14 Fioravanti, Kiara         93 NSW                      19.11   0.6  1    380
 
Heptathlon: #2 Women High Jump Open Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spathis, Theodora         83 VIC                      1.74m     903
  1 Wood, Sarah               90 QLD                      1.74m     903
  3 Simmons, Casidhe          95 QLD                      1.71m     867
  3 Bing, Portia              93 NZL                      1.71m     867
  5 Hamilton, Ashleigh        90 VIC                      1.68m     830
  6 Pegg, Phoebe              86 NSW                      1.62m     759
  7 Lawrence, Harriet         91 QLD                      1.59m     724
  7 Waring, Joanne            89 NSW                      1.59m     724
  9 Withnall, Elana           93 NSW                      1.56m     689
  9 Wassilenko, Kerryn        86 NSW                      1.56m     689
  9 Evans, Kobi               90 WA                       1.56m     689
  9 Osborn, Anne              86 VIC                      1.56m     689
  9 Keehn, Emily              92 QLD                      1.56m     689
 14 Fioravanti, Kiara         93 NSW                      1.44m     555
 
Heptathlon: #5 Women Long Jump Open Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bing, Portia              93 NZL                      5.80m  -0.3    789
  2 Hamilton, Ashleigh        90 VIC                      5.64m  +0.0    741
  3 Spathis, Theodora         83 VIC                      5.46m  -0.8    688
  4 Simmons, Casidhe          95 QLD                      5.42m  -1.3    677
  5 Evans, Kobi               90 WA                       5.39m  -0.7    668
  6 Wood, Sarah               90 QLD                      5.33m  +0.0    651
  7 Pegg, Phoebe              86 NSW                      5.23m  +0.0    623
  8 Osborn, Anne              86 VIC                      5.18m  +0.0    609
  9 Withnall, Elana           93 NSW                      5.08m   0.4    581
 10 Waring, Joanne            89 NSW                      4.94m  +0.0    543
 11 Wassilenko, Kerryn        86 NSW                      4.85m  -1.5    519
 12 Keehn, Emily              92 QLD                      4.65m  +0.0    466
 12 Lawrence, Harriet         91 QLD                      4.65m  +0.0    466
 
Heptathlon: #3 Women Shot Put Open Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wood, Sarah               90 QLD                     13.15m     737
  2 Hamilton, Ashleigh        90 VIC                     12.77m     712
  3 Spathis, Theodora         83 VIC                     12.74m     710
  4 Pegg, Phoebe              86 NSW                     11.45m     625
  5 Waring, Joanne            89 NSW                     11.16m     606
  6 Simmons, Casidhe          95 QLD                     11.05m     598
  7 Bing, Portia              93 NZL                     10.89m     588
  8 Keehn, Emily              92 QLD                      9.85m     520
  9 Osborn, Anne              86 VIC                      9.36m     488
 10 Withnall, Elana           93 NSW                      9.12m     472
 11 Fioravanti, Kiara         93 NSW                      8.95m     461
 12 Wassilenko, Kerryn        86 NSW                      8.92m     459
 13 Lawrence, Harriet         91 QLD                      8.80m     451
 14 Evans, Kobi               90 WA                       8.22m     414
 
Heptathlon: #6 Women Javelin Throw Open Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spathis, Theodora         83 VIC                     41.19m     690
  2 Wood, Sarah               90 QLD                     38.16m     632
  3 Bing, Portia              93 NZL                     37.57m     621
  4 Wassilenko, Kerryn        86 NSW                     33.43m     542
  5 Hamilton, Ashleigh        90 VIC                     32.65m     527
  6 Simmons, Casidhe          95 QLD                     32.38m     522
  7 Lawrence, Harriet         91 QLD                     32.28m     520
  8 Waring, Joanne            89 NSW                     31.59m     507
  9 Keehn, Emily              92 QLD                     29.97m     476
 10 Evans, Kobi               90 WA                      29.83m     473
 11 Osborn, Anne              86 VIC                     29.42m     466
 12 Pegg, Phoebe              86 NSW                     28.08m     440
 13 Withnall, Elana           93 NSW                     17.98m     251
 
Women Heptathlon Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bing, Portia              93 NZL                     5774       5591  
  2 Hamilton, Ashleigh        90 VIC                     5358       5369  
  3 Spathis, Theodora         83 VIC                                5240  
  4 Wood, Sarah               90 QLD                                5224  
  5 Simmons, Casidhe          95 QLD                     4496       5014  
  6 Waring, Joanne            89 NSW                     4200       4675  
  7 Pegg, Phoebe              86 NSW                     4297       4534  
  8 Evans, Kobi               90 WA                      4170       4482  
  9 Osborn, Anne              86 VIC                     4196       4444  
 10 Withnall, Elana           93 NSW                     4219       4243  
 11 Lawrence, Harriet         91 QLD                     4269       4238  
 12 Wassilenko, Kerryn        86 NSW                     4272       4070  
 13 Keehn, Emily              92 QLD                      404       3161  
 
Women 5000 Meter Race Walk Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rothwell, Jessica         89 VIC                 21:28.00   21:37.81  
  2 Pickles, Jessica          94 QLD                            23:18.91  
  3 Stigwood, Stephanie       90 TAS                 23:28.00   23:24.42  
  4 Klein, Kirsty             94 NSW                 24:17.73   24:05.07  
  5 Bourke, Lauren            90 NSW                 23:42.43   24:10.63  
  6 Alexander, Beth           92 VIC                            24:54.64  
  7 Cobb, Jessica             90 NSW                            25:53.10  
  8 Southern, Shay            95 NSW                 27:29.00   27:12.15  
 -- Porley, Tabitha           95 NSW                                 DNF  
 -- Webb, Cheryl              76 NSW                                 DNF  
 
Women 100 Meter Ambulant
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Donovan T/F40, Kobie      94 QLD                    20.15      19.52q  1.5  1  102.92%
  2 Isaac T38, Torita         95 QLD                               14.50q  1.2  2  92.62%
  3 Salmon T35, Carly         99 NSW                               17.00q  1.5  1  90.82%
  4 Walters T35, Erinn        95 ACTAS                  17.45      17.21q  1.5  1  89.72%
  5 Schweitzer T/F20, Stepha  92 NSWIS                             13.32q  1.5  1  89.41%
  6 Greco T37, Paige          97 VIC                               15.73q  1.2  2  88.24%
  7 Doyle T/F20, Taylor       92 NSW                    14.25      13.70q  1.2  2  86.93%
  8 Booth T12, Angelique      92 NSW                    14.28      13.75q  1.2  2  86.62%
  9 McInerney T/F38, Jamie    94 SASI                   15.97      15.69   1.2  2  85.60%
 10 Pardy T20, Ella           90 WA                                14.03   1.5  1  84.89%
 11 Walsh T/F44, Sarah        98 NSW                    15.44      15.65   1.2  2  82.94%
 12 Howell T/F01, Jamie       98 QLD                    14.37      14.67   1.5  1  80.71%
 13 Byrt T20, Eliesha         88 VIC                    14.80      14.77   1.5  1  80.64%
 14 Davison T36, Emily        91 QLD                    18.15      17.99   1.5  1  76.82%
 15 Holloway T/F44, Briannah  92 QLD                    18.10      17.20   1.2  2  75.47%
 16 Judge-Mears T35, Brighde  98 QLD                               22.60   1.2  2  68.32%
 17 Lee T35, Jemma            97 SA                                25.33   1.5  1  60.96%
 
Women 100 Meter Ambulant
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Donovan T/F40, Kobie      94 QLD                    19.52      19.75   0.8  101.72%
  2 Isaac T38, Torita         95 QLD                    14.50      14.63   0.8  91.80%
  3 Salmon T35, Carly         99 NSW                    17.00      17.16   0.8  89.98%
  4 Schweitzer T/F20, Stepha  92 NSWIS                  13.32      13.39   0.8  88.95%
  5 Walters T35, Erinn        95 ACTAS                  17.21      17.38   0.8  88.84%
  6 Greco T37, Paige          97 VIC                    15.73      15.97   0.8  86.91%
  7 Booth T12, Angelique      92 NSW                    13.75      13.89   0.8  85.75%
  8 Doyle T/F20, Taylor       92 NSW                    13.70      14.04   0.8  84.83%
 
Women 200 Meter Ambulant
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Salmon T35, Carly         99 NSW                               35.51q +0.0  2  90.88%
  2 Walters T35, Erinn        95 ACTAS                  36.31      35.63q +0.0  2  90.57%
  3 Isaac T38, Torita         95 QLD                               30.25q  0.1  1  90.55%
  4 Schweitzer T/F20, Stepha  92 NSWIS                  28.77      27.66q  0.1  1  90.42%
  5 Donovan T/F40, Kobie      94 QLD                    47.13      45.68q +0.0  2  88.11%
  6 Greco T37, Paige          97 VIC                    33.31      33.61q  0.1  1  84.56%
  7 Booth T12, Angelique      92 NSW                    29.08      28.94q  0.1  1  84.52%
  8 Pardy T20, Ella           90 WA                                29.63q +0.0  2  84.41%
  9 McInerney T/F38, Jamie    94 SASI                   34.28      33.36  +0.0  2  82.10%
 10 Howell T/F01, Jamie       98 QLD                    29.91      30.18  +0.0  2  80.95%
 11 Walsh T/F44, Sarah        98 NSW                    32.79      34.22  +0.0  2  78.20%
 12 Davison T36, Emily        91 QLD                    38.98      39.01   0.1  1  73.31%
 13 Lee T35, Jemma            97 SA                                56.97   0.1  1  56.64%
 
Women 200 Meter Ambulant
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Isaac T38, Torita         95 QLD                    30.25      30.00  -0.1  91.30%
  2 Schweitzer T/F20, Stepha  92 NSWIS                  27.66      27.44  -0.1  91.14%
  3 Walters T35, Erinn        95 ACTAS                  35.63      36.04  -0.1  89.54%
  4 Donovan T/F40, Kobie      94 QLD                    45.68      45.37  -0.1  88.72%
  5 Greco T37, Paige          97 VIC                    33.61      33.26  -0.1  85.45%
  6 Pardy T20, Ella           90 WA                     29.63      29.53  -0.1  84.69%
  7 Booth T12, Angelique      92 NSW                    28.94      28.95  -0.1  84.49%
 
Women 400 Meter Ambulant
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Schweitzer T/F20, Stepha  92 NSWIS                             62.80   90.41%
  2 Byrt T20, Eliesha         88 VIC                    70.88      68.65   82.71%
  3 Iwanoczko T20, Chloe      95 NSW                    70.00      69.75   81.41%
  4 Howell T/F01, Jamie       98 QLD                    67.81      69.23   79.97%
 
Women 800 Meter Ambulant
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Byrt T20, Eliesha         88 VIC                             2:50.59   74.88%
 
Women Long Jump Ambulant
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Doyle T/F20, Taylor       92 NSW                    4.54m      4.67m   0.1  77.83%
  2 Schweitzer T/F20, Stepha  92 NSWIS                             4.59m  -0.6  76.50%
  3 Walsh T/F44, Sarah        98 NSW                    3.77m      4.09m   0.7  75.32%
  4 Howell T/F01, Jamie       98 QLD                    4.69m      4.56m   0.5  73.08%
  5 McInerney T/F38, Jamie    94 SASI                   3.57m      3.48m   0.1  70.16%
 
Women Shot Put Ambulant
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Proudfoot F36, Katherine  77 AIS                    9.70m     10.15m   95.39%
  2 Harris F20, Nicole        92 NSW                   10.75m     10.89m   75.99%
  3 Holloway T/F44, Briannah  92 QLD                    8.70m      9.68m   74.18%
  4 Thompson F36, Noni        84 VIC                    8.91m      7.83m   73.59%
  5 Anderson F37, Rae         97 NSW                    8.59m      8.56m   70.16%
  6 Keefer F41, Claire        95 QLD                    6.20m      6.07m   61.56%
  7 Charlton T54/F42, Julie   99 NSW                    4.86m      3.51m   34.89%
 
Women Discus Throw Ambulant
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Proudfoot F36, Katherine  77 AIS                   26.43m     26.08m   93.11%
  2 Willis-Roberts F12, Jodi  67 QLD                              32.35m   71.79%
  3 Holloway T/F44, Briannah  92 QLD                   25.66m     28.77m   67.89%
  4 Anderson F37, Rae         97 NSW                   22.92m     22.65m   64.07%
  5 Thompson F36, Noni        84 VIC                   18.90m     17.84m   63.69%
  6 Keefer F41, Claire        95 QLD                   19.18m     19.41m   59.96%
  7 Cronje F37, Jessica       98 NSW                   18.54m     18.51m   52.36%
  8 Wessling F44, Sara        85 QLD                   21.75m     21.95m   51.79%
  9 Charlton T54/F42, Julie   99 NSW                    9.58m     11.58m   34.89%
 
Women Javelin Throw Ambulant
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hogan F47, Madeleine      98 VIC                              40.29m   97.91%
  2 Donovan T/F40, Kobie      94 QLD                   17.18m     19.30m   68.20%
  3 Anderson F37, Rae         97 NSW                   21.66m     22.55m   59.56%
  4 Coggins F13, Frances      90 NSW                              22.87m   52.19%
 
Women 100 Meter Wheelchair
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Ballard T53, Angela       82 NSWIS                  16.93      17.44   0.5  93.00%
  2 Little T34, Rosemary      82 NSWIS                  19.20      19.35   0.5  90.96%
  3 Charlton T54/F42, Julie   99 NSW                    26.81      23.49   0.5  67.35%
 
Women 200 Meter Wheelchair
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Ballard T53, Angela       82 NSWIS                  29.60      30.57   0.2  94.64%
  2 De Rosario T53, Maddison  93 WA                                32.41   0.2  90.01%
  3 Little T34, Rosemary      82 NSWIS                  34.20      35.27   0.2  88.55%
 
Women 400 Meter Wheelchair
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ballard T53, Angela       82 NSWIS                  55.48      58.05   94.54%
  2 De Rosario T53, Maddison  93 WA                                60.02   91.44%
  3 Little T34, Rosemary      82 NSWIS                  66.00      66.77   89.85%
  4 Charlton T54/F42, Julie   99 NSW                  1:38.91    1:37.22   53.39%
 
Women 800 Meter Wheelchair
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ballard T53, Angela       82 NSWIS                1:56.38    1:57.08   93.80%
 -- De Rosario T53, Maddison  93 WA                                   DQ   IPC Rule 18.5
 
Women Shot Put Secured
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moore F33, Brydee         90 VIC                    6.17m      6.05m   93.08%
  2 Ellery F32, Louise        77 ACTAS                  5.73m      5.85m   88.50%
  3 Tscharke F54, Amanda         SA                                5.16m   68.80%
 
Women Discus Throw Secured
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tscharke F54, Amanda         SA                               10.52m   52.17%
  2 Copas F52, Stacey         78 SA                                5.00m   32.72%
 
Women Javelin Throw Secured
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moore F33, Brydee         90 VIC                   12.36m     12.23m   86.49%
  2 Tscharke F54, Amanda         SA                               10.01m   55.95%
 
Women Other Secured
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ellery F32, Louise        77 ACTAS                 13.33m     11.44m   48.83%
 
Men 100 Meter Open
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Geddes, Jarrod            94 NSW                    10.37      10.38Q -0.7  4 
  2 Ross, Josh                81 VIC                    10.25      10.39Q  1.2  2 
  3 Williams-Swain, Michell   92 QLD                    10.41      10.44Q  1.2  3 
  4 Gamble, Tom               91 QLD                    10.70      10.51Q  1.7  1 
  5 Fakiye, Patrick           91 NSWIS                  10.64      10.49Q  1.2  2 
  5 Leathart, Tim             89 NSWIS                  10.24      10.51Q  1.7  1 
  7 Hough, Nicholas           93 NSWIS                  10.45      10.55Q  1.2  3 
  8 Millar, Joseph            92 NZL                    10.38      10.57Q -0.7  4 
  9 Alozie, Anthony           86 NSW                    10.46      10.52Q  1.2  2 
 10 Hammond, Jake             91 NSW                    10.49      10.56Q  1.7  1 
 11 Jung, Jin Su              93 NSW                    10.74      10.59Q  1.2  3 
 12 Ntiamoah, Isaac           82 NSWIS                  10.46      10.65Q -0.7  4 
 13 Carter, Matt              88 VIC                    10.78      10.57q  1.7  1 
 14 Boylett, Nicholas         86 QLD                    10.50      10.58q  1.7  1 
 15 Hayward, Benjamin         92 QLD                    10.72      10.62q  1.2  2 
 16 Donovan, Hugh             94 QLD                    10.50      10.62q  1.2  2 
 17 Chuot, Mangar             89 WA                     10.54      10.64   1.2  3 
 18 Lawal, Bola               76 VIC                    10.75      10.64   1.2  3 
 19 Tysoe, Mitchell           92 NSW                    10.85      10.77  -0.7  4 
 20 Hartmann, Alex            93 QLD                    10.73      10.78  -0.7  4 
 20 Kumar, Piyush             81 NSW                    10.71      10.78   1.7  1 
 22 Keita, Bangalie           86 NSW                    10.96      10.81  -0.7  4 
 23 Bennett, Jackson          93 VIC                    10.91      10.84  -0.7  4 
 24 Subramaniam, Kannan       87 MAS                    10.59      10.89  -0.7  4 
 25 Despard, Jacob            96 TAS                    10.89      10.90   1.2  3 
 26 Debernardi, Aidan         89 VIC                    10.84      10.92   1.2  2 
 27 Usoalii, Jesse            96 TAS                    10.83      10.95   1.7  1 
 27 Van Der Speck, Carl       77 NZL                    10.80      10.95   1.2  2 
 29 Abdul Hadi, Mohammad Noo  85 MAS                    10.56      10.96   1.2  3 
 30 Richardson, Scott         81 NSW                    10.75      11.01  -0.7  4 
 31 Clark, Andrew             84 NSW                    11.06      11.02   1.2  2 
 32 Gilroy, Jarred            92 TAS                    11.06      11.22   1.7  1 
 -- Stubbs, Aaron             90 QLD                    10.56         DQ   1.2  3 
 
Men 100 Meter Open
=================================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims      Semis  Wind H#
=================================================================================
Semi-Finals
  1 Ross, Josh                81 VIC                    10.39      10.30Q  2.3  2 
  2 Geddes, Jarrod            94 NSW                    10.38      10.39Q  2.6  1 
  3 Leathart, Tim             89 NSWIS                  10.51      10.33Q  2.3  2 
  3 Ntiamoah, Isaac           82 NSWIS                  10.65      10.39Q  2.6  1 
  5 Williams-Swain, Michell   92 QLD                    10.44      10.36Q  2.3  2 
  6 Millar, Joseph            92 NZL                    10.57      10.45Q  2.6  1 
  7 Hough, Nicholas           93 NSWIS                  10.55      10.45q  2.3  2 
  7 Gamble, Tom               91 QLD                    10.51      10.45q  2.6  1 
  7 Fakiye, Patrick           91 NSWIS                  10.49      10.45q  2.6  1 
 10 Hammond, Jake             91 NSW                    10.56      10.49   2.3  2 
 11 Carter, Matt              88 VIC                    10.57      10.50   2.6  1 
 12 Boylett, Nicholas         86 QLD                    10.58      10.59   2.3  2 
 13 Donovan, Hugh             94 QLD                    10.62      10.64   2.6  1 
 14 Jung, Jin Su              93 NSW                    10.59      10.65   2.3  2 
 15 Hayward, Benjamin         92 QLD                    10.62      10.72   2.3  2 
 -- Alozie, Anthony           86 NSW                    10.52         DQ   2.6  1 
 
Men 100 Meter Open
==============================================================================
    Name                    Year Team                   Semis     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Ross, Josh                81 VIC                    10.30      10.34  -1.3 
  2 Leathart, Tim             89 NSWIS                  10.33      10.40  -1.3 
  3 Millar, Joseph            92 NZL                    10.45      10.42  -1.3 
  4 Geddes, Jarrod            94 NSW                    10.39      10.43  -1.3 
  5 Williams-Swain, Michell   92 QLD                    10.36      10.46  -1.3 
  6 Ntiamoah, Isaac           82 NSWIS                  10.39      10.49  -1.3 
  7 Hough, Nicholas           93 NSWIS                  10.45      10.55  -1.3 
  8 Gamble, Tom               91 QLD                    10.45      10.57  -1.3 
  9 Fakiye, Patrick           91 NSWIS                  10.45      10.62  -1.3 
 
Men 200 Meter Open
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Ross, Josh                81 VIC                    20.65      20.74Q  1.3  2 
  2 Ntiamoah, Isaac           82 NSWIS                  20.47      20.94Q  2.2  1 
  3 Boylett, Nicholas         86 QLD                    21.06      20.80Q  1.3  2 
  4 Leathart, Tim             89 NSWIS                  20.71      21.13Q  2.2  1 
  5 Hough, Nicholas           93 NSWIS                  20.71      20.84Q  1.3  2 
  6 Hartmann, Alex            93 QLD                    21.53      21.15Q  2.2  1 
  7 Burns, Craig              88 QLD                    21.23      20.84q  1.3  2 
  8 Chuot, Mangar             89 WA                     21.43      20.86q  1.3  2 
  9 Hammond, Jake             91 NSW                    21.38      21.30   1.3  2 
 10 Grant, Dylan              88 QLD                    21.27      21.32   2.2  1 
 11 Hayward, Benjamin         92 QLD                    21.44      21.57   2.2  1 
 12 Despard, Jacob            96 TAS                    21.90      21.62   1.3  2 
 13 Carew, Alexander          89 ACT                    21.37      21.64   1.3  2 
 14 Usoalii, Jesse            96 TAS                    21.77      21.70   1.3  2 
 15 Gilroy, Jarred            92 TAS                    22.16      21.93   2.2  1 
 16 Tassell, Joshua           92 NSW                    22.08      21.96   2.2  1 
 17 Parry, Lachlan            91 NSW                    22.08      22.27   2.2  1 
 18 Millar, Joseph            92 NZL                    20.81      27.49   2.2  1 
 
Men 200 Meter Open
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Ross, Josh                81 VIC                    20.74      20.57   1.5 
  2 Hough, Nicholas           93 NSWIS                  20.84      20.66   1.5 
  3 Boylett, Nicholas         86 QLD                    20.80      20.67   1.5 
  4 Burns, Craig              88 QLD                    20.84      20.76   1.5 
  5 Leathart, Tim             89 NSWIS                  21.13      20.90   1.5 
  6 Ntiamoah, Isaac           82 NSWIS                  20.94      20.92   1.5 
  7 Chuot, Mangar             89 WA                     20.86      20.93   1.5 
  8 Hartmann, Alex            93 QLD                    21.15      21.33   1.5 
 
Men 400 Meter Open
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Whyte, Andrew             93 NZL                    47.10      46.95q  4 
  2 Mulcahy, Kurt             89 NSW                    47.21      47.21q  3 
  3 Boudrie, Andrew           85 VIC                    47.53      47.66q  2 
  4 Beck, Alex                92 QLD                    46.27      47.84q  1 
  5 Wroe, Sean                85 VIC                    47.63      47.25q  4 
  6 Ralph, Joshua             91 NSW                    47.37      47.46q  3 
  7 Lynch, Matt               86 NSW                    46.88      47.73q  2 
  8 McIntyre, Robert          91 NSW                    47.27      48.04q  1 
  9 Offereins, Ben            86 WA                     47.11      47.40q  4 
 10 Grimley, Luke             91 QLD                    47.77      47.55q  3 
 11 Lawson-Matthew, Deluca    94 VIC                    48.23      47.90q  2 
 12 Hargreaves, Matthew       84 VIC                    47.83      48.12q  1 
 13 Carew, Alexander          89 ACT                    46.71      47.70q  3 
 14 Kermond, James            96 NSW                    48.00      47.78q  4 
 15 Haggie, Richard           86 NSW                    47.94      47.90q  4 
 16 Cummings, Paul            87 NSW                    47.91      47.96q  3 
 17 Wurm, Ollie               90 VIC                    48.90      48.05   3 
 18 Millward, Ethan           91 NSW                    47.88      48.23   1 
 19 Mizen, Brenton            88 WA                     47.81      48.27   2 
 20 Horenko, Lewis            91 NSW                    48.37      48.37   3 
 21 Waldron, Matthew          94 TIS                    47.96      48.46   2 
 22 Dote, Hiroshi             87 JPN                    47.25      48.53   1 
 23 Thistleton, James         90 NSW                    48.63      48.85   1 
 24 Greco, Luke               93 VIC                    49.10      48.96   2 
 25 Subramaniam, Kannathasan  91 MAS                    47.54      48.98   4 
 26 White-Alikakos, Daniel    92 VIC                    48.38      49.11   1 
 27 Ockert, George            93 NSW                    49.90      49.58   2 
 28 Gilroy, Jarred            92 TAS                    49.35      49.90   4 
 29 Mallory, Jackson          87 QLD                    49.43      50.49   4 
 30 Fisk, Brett               92 SA                     50.28      51.77   1 
 -- Burns, Craig              88 QLD                    47.20         DQ   2  IAAF Rule 163.3
 -- Brock, Angus              91 SA                     50.22         DQ   3  IAAF Rule 163.3
 
Men 400 Meter Open
============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims      Semis  H#
============================================================================
Semi-Finals
  1 Wroe, Sean                85 VIC                    47.25      46.50q  2 
  2 Ralph, Joshua             91 NSW                    47.46      46.90q  1 
  3 Beck, Alex                92 QLD                    47.84      46.55q  2 
  4 Lynch, Matt               86 NSW                    47.73      47.16q  1 
  5 Whyte, Andrew             93 NZL                    46.95      46.56q  2 
  6 Mulcahy, Kurt             89 NSW                    47.21      47.45q  1 
  7 Offereins, Ben            86 WA                     47.40      46.76q  2 
  8 Carew, Alexander          89 ACT                    47.70      47.00q  2 
  9 Boudrie, Andrew           85 VIC                    47.66      47.56   1 
 10 Grimley, Luke             91 QLD                    47.55      47.63   1 
 11 McIntyre, Robert          91 NSW                    48.04      47.86   2 
 12 Hargreaves, Matthew       84 VIC                    48.12      48.00   2 
 13 Haggie, Richard           86 NSW                    47.90      48.04   1 
 14 Cummings, Paul            87 NSW                    47.96      48.11   2 
 15 Kermond, James            96 NSW                    47.78      48.22   1 
 16 Lawson-Matthew, Deluca    94 VIC                    47.90      48.23   1 
 
Men 400 Meter Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                   Semis     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Beck, Alex                92 QLD                    46.55      46.18  
  2 Whyte, Andrew             93 NZL                    46.56      46.25  
  3 Offereins, Ben            86 WA                     46.76      46.33  
  4 Ralph, Joshua             91 NSW                    46.90      46.34  
  5 Wroe, Sean                85 VIC                    46.50      46.35  
  6 Lynch, Matt               86 NSW                    47.16      46.53  
  7 Carew, Alexander          89 ACT                    47.00      46.97  
  8 Mulcahy, Kurt             89 NSW                    47.45      47.32  
 
Men 800 Meter Open
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Rowe, Alexander           92 VIS                  1:48.49    1:47.72Q  2 
  2 Bol, Peter                94 WA                   1:48.90    1:50.24Q  3 
  3 Riseley, Jeffrey          86 VIS                  1:44.48    1:50.29Q  1 
  4 West, Jared               88 NSW                  1:49.02    1:47.99Q  2 
  5 Rayner, Johnny            91 VIC                  1:48.65    1:50.26Q  3 
  6 Johnson, Joshua           92 NSW                  1:52.02    1:50.85Q  1 
  7 Pettigrew, Alex           92 NSW                  1:49.67    1:50.37q  3 
  8 Sutton, Darcy             91 VIC                  1:49.87    1:50.45q  2 
  9 Giam, Andy                89 SA                   1:51.95    1:50.51   2 
 10 Mooney, Matt              91 NSW                  1:51.76    1:50.54   3 
 11 Fox, Matt Inglis          87 FIN                  1:49.65    1:50.86   3 
 12 Toohey, Nicholas          88 QLD                  1:49.30    1:51.05   1 
 13 Vining, Eddie             90 VIC                  1:50.00    1:51.09   1 
 14 Pearce, Jordan            91 QLD                  1:52.46    1:51.40   3 
 15 May, Harry                92 SA                   1:53.01    1:51.57   3 
 16 Aspinall, Lachlan         84 VIC                  1:51.26    1:52.01   3 
 17 Sutton, Dominic           90 VIC                  1:49.03    1:52.17   1 
 18 Harik, Timas              94 VIC                  1:49.37    1:52.52   2 
 19 Beard, Tom                89 WA                   1:52.29    1:53.62   1 
 20 Mann, Lachlan             92 VIC                  1:53.29    1:53.75   2 
 21 Thomas, Alec              93 TAS                  1:53.62    1:54.32   1 
 22 McLennan, Jonathan        92 NSW                  1:52.69    1:54.91   1 
 23 Watkins, Bryce            91 SA                   1:50.31    1:54.92   1 
 24 Colless, Samuel           91 NSW                  1:52.58    1:54.95   2 
 25 Kenny, Mark               93 QLD                  1:50.47    1:55.10   2 
 26 Noske, Benjamin           93 VIC                  1:54.08    1:55.78   3 
 27 Dudley, Dylan             92 NSW                  1:52.49    1:56.20   3 
 
Men 800 Meter Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Rowe, Alexander           92 VIS                  1:47.72    1:50.25  
  2 Riseley, Jeffrey          86 VIS                  1:50.29    1:50.51  
  3 West, Jared               88 NSW                  1:47.99    1:50.83  
  4 Rayner, Johnny            91 VIC                  1:50.26    1:50.96  
  5 Sutton, Darcy             91 VIC                  1:50.45    1:50.99  
  6 Pettigrew, Alex           92 NSW                  1:50.37    1:51.70  
  7 Johnson, Joshua           92 NSW                  1:50.85    1:52.13  
  8 Bol, Peter                94 WA                   1:50.24    1:54.36  
 
Men 1500 Meter Open
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Saunders, Philo           76 ACT                  3:47.38    3:43.92Q  1 
  2 Kaan, James               90 NSWIS                3:37.02    3:45.73Q  2 
  3 Roff, Jeremy              83 NSW                  3:46.10    3:44.18Q  1 
  4 Wright, Joshua            91 NSW                  3:37.10    3:45.76Q  2 
  5 Gregson, Ryan             90 NSWIS                3:35.25    3:45.09Q  1 
  6 Geard, Ryan               92 VIC                  3:47.35    3:46.01Q  2 
  7 Stapleton, Jack           95 NSW                  3:45.53    3:45.55Q  1 
  8 Coloe, Matthew            88 VIC                  3:49.03    3:46.45Q  2 
  9 Huffer, Craig             89 VIC                  3:39.80    3:46.40q  1 
 10 Connor, James             92 NSW                  3:49.94    3:46.76q  1 
 11 Beer, Matthew             93 VIC                  3:50.07    3:46.78q  2 
 12 Hansen, James             93 TAS                  3:46.04    3:46.99q  2 
 13 Craigie, Kevin            85 VIC                  3:50.11    3:47.99   1 
 14 Tedesco, Joshua           13 WA                   3:47.18    3:48.24   2 
 15 Ferber, Matthew           86 SA                   3:53.00    3:49.02   1 
 16 Bulmer, Daniel            90 QLD                  3:46.29    3:49.48   1 
 17 Norton, Tim               83 VIC                  3:48.50    3:49.85   1 
 18 Fawthorpe, Tom            90 VIC                  3:50.60    3:50.52   1 
 19 Hogg, Graham              88 GBR                  3:50.65    3:51.32   2 
 20 Pearce, Jordan            91 QLD                  3:53.75    3:51.54   1 
 21 Curran, Jack              94 QLD                  3:51.00    3:53.08   2 
 22 Moynihan, Ben             94 NZL                  3:45.93    3:53.98   2 
 23 Clark, Daniel             85 VIC                  3:50.16    3:54.22   2 
 24 Beard, Tom                89 WA                   3:52.32    3:57.01   1 
 25 Giam, Andy                89 SA                   4:00.93    3:57.44   2 
 26 Noske, Benjamin           93 VIC                  3:58.10    3:57.75   2 
 27 Tromp, Dean               91 VIC                  3:58.20    3:57.84   1 
 28 Thomas, Alec              93 TAS                  3:59.22    3:58.31   1 
 29 Colless, Samuel           91 NSW                  3:56.44    4:09.18   2 
 -- Bruce, Jack               94 QLD                  3:50.18        DNF   2 
 
Men 1500 Meter Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Kaan, James               90 NSWIS                3:45.73    3:46.29  
  2 Roff, Jeremy              83 NSW                  3:44.18    3:46.99  
  3 Wright, Joshua            91 NSW                  3:45.76    3:47.03  
  4 Huffer, Craig             89 VIC                  3:46.40    3:47.43  
  5 Geard, Ryan               92 VIC                  3:46.01    3:48.33  
  6 Gregson, Ryan             90 NSWIS                3:45.09    3:48.61  
  7 Saunders, Philo           76 ACT                  3:43.92    3:48.68  
  8 Beer, Matthew             93 VIC                  3:46.78    3:48.98  
  9 Hansen, James             93 TAS                  3:46.99    3:49.30  
 10 Connor, James             92 NSW                  3:46.76    3:49.66  
 11 Stapleton, Jack           95 NSW                  3:45.55    3:50.13  
 12 Coloe, Matthew            88 VIC                  3:46.45    3:50.54  
 
Men 5000 Meter Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Page, Cameron             91 NSW                 13:55.21   13:29.45  
  2 St Lawrence, Ben          81 NSWIS               13:56.00   13:30.37  
  3 Summers, Harry            90 NSW                 14:04.00   13:57.04  
  4 Elliott, Jackson          82 QLD                            14:11.04  
  5 Ashkettle, Benjamin       88 VIC                            14:16.79  
  6 Dinneen, Stephen          79 VIC                            14:24.56  
  7 Williams, Hugh            92 NSW                 14:30.30   14:25.07  
  8 Tedesco, Joshua           13 WA                  14:34.90   14:28.36  
  9 Aloisio, Anthony          92 VIC                            15:08.67  
 10 Lefroy, Timothy           92 WA                  15:17.20   15:12.15  
 11 Land, Andrew              93 NSW                 15:13.19   15:49.96  
 -- Smith, Patrick            91 TAS                 14:24.00        DNF  
 -- Tamblin, Scott            79 WA                  14:54.10         DQ   IAAF Rule 163.3
 
Men 110 Meter Hurdles Open
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Merlino, Justin           85 NSW                    14.00      13.96Q  1.0  1 
  2 Furukawa, Yutaro          85 JPN                    13.71      14.00Q  1.0  2 
  3 Wan Sofian, Rayzam Shah   88 MAS                               14.26Q  1.0  1 
  4 Thingalaya, Siddhanth     91 QLD                    13.82      14.27Q  1.0  2 
  5 Conway, Jack              90 QLD                    14.60      14.37Q  1.0  1 
  6 Tong, Pan                 90 VIC                    14.66      14.65Q  1.0  2 
  7 Burstow, John             85 QLD                    14.39      14.44q  1.0  1 
  8 Jamil, Mohamad Rohaizad   90 MAS                    14.35      14.65q  1.0  2 
  9 Khongbut, Ben             89 VIC                    14.73      14.73   1.0  1 
 10 Watton, Brett             88 QLD                    15.06      14.74   1.0  1 
 11 Gilby, Jeremy             90 QLD                    15.00      14.75   1.0  1 
 12 Hassan, Mohd Ajmal Aiman  93 MAS                    14.27      14.89   1.0  1 
 13 Baker, Craig              85 GBR                     8.47      15.19   1.0  2 
 14 McCarthy, Kyle            82 QLD                    15.30      15.36   1.0  2 
 15 Drinkwater- Newman, Anto  87 QLD                               15.41   1.0  2 
 
Men 110 Meter Hurdles Open
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Thingalaya, Siddhanth     91 QLD                    14.27      13.72   2.2 
  2 Merlino, Justin           85 NSW                    13.96      13.76   2.2 
  3 Wan Sofian, Rayzam Shah   88 MAS                    14.26      13.99   2.2 
  4 Furukawa, Yutaro          85 JPN                    14.00      14.07   2.2 
  5 Burstow, John             85 QLD                    14.44      14.33   2.2 
  6 Conway, Jack              90 QLD                    14.37      14.34   2.2 
  7 Jamil, Mohamad Rohaizad   90 MAS                    14.65      14.50   2.2 
  8 Tong, Pan                 90 VIC                    14.65      14.52   2.2 
 
Men 400 Meter Hurdles Open
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Dewhurst, Ian             90 NSW                    51.03      50.36Q  2 
  2 Thomas, Tristan           86 AIS                    51.32      50.77Q  3 
  3 De Castro Cruz, Felipe    87 WA                     53.54      52.86Q  1 
  4 French, Cameron           92 NZL                    51.23      50.67Q  2 
  5 O'Shea, Daniel            89 NZL                    50.64      50.80Q  3 
  6 Bennett, Leigh            86 NSW                    52.57      53.29Q  1 
  7 Brandwood, Daniel         82 NSW                    53.55      53.14q  2 
  8 Simms, Phil               93 NZL                    52.71      53.25q  3 
  9 Bangel, Jack              94 NSW                    54.30      53.76   2 
 10 Spargo, Wesley            94 VIC                    54.92      54.23   3 
 11 Mazalan (Ii), Muhamad Fi  93 MAS                    52.31      54.39   1 
 12 Russell, Fraser           92 VIC                    53.93      54.40   1 
 12 Harvey, Jack              93 SA                     54.98      54.40   1 
 14 Parry, Lachlan            91 NSW                    55.69      54.87   1 
 15 Collins, Bryce            96 NSW                    54.29      55.08   3 
 16 Robertson, Tom            94 VIC                    53.87      55.10   2 
 17 King, Benjamin            93 WA                     57.80      55.13   2 
 18 Schaffer, Alex            91 QLD                    53.65      55.56   3 
 19 Broadbent, Andrew         84 VIC                    54.67      55.84   2 
 20 Heron, Tyler              92 TAS                    56.65      56.61   2 
 21 Jones, Cameron            92 NSW                    57.53      58.85   3 
 -- Cochrane, Michael         13 NZL                    50.62        DNF   1 
 
Men 400 Meter Hurdles Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Thomas, Tristan           86 AIS                    50.77      49.68  
  2 Dewhurst, Ian             90 NSW                    50.36      49.93  
  3 O'Shea, Daniel            89 NZL                    50.80      50.16  
  4 Simms, Phil               93 NZL                    53.25      51.74  
  5 De Castro Cruz, Felipe    87 WA                     52.86      51.85  
  6 Bennett, Leigh            86 NSW                    53.29      52.14  
  7 Brandwood, Daniel         82 NSW                    53.14      53.49  
 -- French, Cameron           92 NZL                    50.67         DQ   IAAF Rule 168.7
 
Men 3000 Meter Steeplechase Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nipperess, James          90 NSWIS                8:50.00    8:49.39  
  2 Colreavy, Jack            89 NSW                  9:10.28    8:59.70  
  3 Discombe, Chris           80 VIC                  8:55.45    9:04.84  
  4 Cox, Matthew              90 NSW                  8:57.73    9:09.25  
  5 Crook, Daryl              88 QLD                             9:14.52  
  6 Cocks, Jacob              94 SA                   9:25.80    9:15.17  
  7 Hamizan, Ahmad Luth       92 MAS                  9:22.47    9:24.67  
  8 Currie, Thomas            94 NZL                  9:19.04    9:27.81  
  9 Shaw, Reilly              95 ACT                  9:41.00    9:44.75  
 10 McNamara, Connor          93 QLD                            10:18.58  
 11 Peters, Todd              92 NSW                 10:11.95   10:37.10  
 -- Coles-Sinclair, Bryce     94 NSW                  9:51.80        DNF  
 -- Harris, Josh              90 TAS                                 DNF  
 
Men High Jump Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Zamel-Paez, Liam          88 QLD                    2.15m      2.07mq 
  1 Neville, Andrew           92 NSW                    2.10m      2.07mq 
  1 Bojic, Nik                92 QLD                    2.18m      2.07mq 
  1 Takahari, Hiromi          87 JPN                    2.22m      2.07mq 
  1 Brennan, Thomas           90 WA                     2.15m      2.07mq 
  6 Standing, Regan           91 NZL                    2.11m      2.07mq 
  7 Anpalagan, Kavee Alagan   92 MAS                    2.10m      2.07mq 
  7 Taylor, Mark              80 NSW                    2.08m      2.07mq 
  9 Armet, Chris              86 VIC                    2.10m      2.07mq 
 10 Starc, Brandon            93 NSWIS                  2.23m      2.04mq 
 11 Moroney, Nick             72 NSW                    2.15m      2.04m  
 12 Henry, Thomas             95 VIC                    2.07m      2.04m  
 13 Subramaniam, Navin Raj    93 MAS                    2.15m      2.01m  
 14 Wanless, Liam             91 NSW                    2.00m      1.94m  
 15 Cobern, Daniel            91 VIC                    2.00m      1.85m  
 16 Clark, Brandon            93 TAS                    1.90m      1.85m  
 
Men High Jump Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Starc, Brandon            93 NSWIS                  2.04m      2.28m  
  2 Zamel-Paez, Liam          88 QLD                    2.07m      2.25m  
  3 Takahari, Hiromi          87 JPN                    2.07m      2.22m  
  4 Bojic, Nik                92 QLD                    2.07m      2.22m  
  5 Brennan, Thomas           90 WA                     2.07m      2.16m  
  6 Taylor, Mark              80 NSW                    2.07m      2.10m  
  7 Neville, Andrew           92 NSW                    2.07m      2.10m  
  8 Standing, Regan           91 NZL                    2.07m      2.05m  
  9 Armet, Chris              86 VIC                    2.07m      2.00m  
 10 Anpalagan, Kavee Alagan   92 MAS                    2.07m      2.00m  
 
Men Pole Vault Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pocklington, Joel         86 VIC                    5.25m      5.20m  
  2 Mishchenko, Maxim         84 VIC                    4.80m      5.10m  
  3 Southgate, Nick           94 NZL                    5.10m      5.10m  
  4 Boyd, Matt                88 QLD                    4.85m      5.00m  
  5 Cross, Brodie             94 VIC                               5.00m  
  6 Lucas, Blake              90 VIC                    5.10m      4.90m  
  6 Filshie, James            81 VIC                    5.00m      4.90m  
  8 Hicking, Jack             95 NSW                    4.85m      4.90m  
  9 Brown, Henri              96 WA                     4.85m      4.75m  
  9 Sims, Jarrod              84 SA                     4.75m      4.75m  
 10 Clegg, Christopher        84 NSW                    4.80m      4.75m  
 -- Nel, Jacobus              84 NSW                    4.60m         NH  
 -- Rushworth, Nathan         94 NSW                    4.55m         NH  
 
Men Long Jump Open
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Fontaine, Mitchell        92 VIC                    7.31m      7.49mq  1.1 
  2 McGuire, Tim              92 SA                     7.73m      7.45mq  0.7 
  3 Lapierre, Fabrice         83 NSWIS                  7.96m      7.42mq  1.4 
  4 Jenner, Kurt              93 NSW                    7.30m      7.39mq  1.6 
  5 Soliman, Thomas           93 QLD                    7.47m      7.34mq +0.0 
  6 Connor, Nathan            87 NSW                    7.49m      7.33mq +0.0 
  7 Hayes, Joshua             92 VIC                    7.16m      7.19mq +0.0 
  8 Fletcher, Shaun           82 NSW                    7.42m      7.11mq +0.0 
  9 Crowe, Scott              83 VIC                    7.69m      7.03mq  1.4 
 10 Jeffs, Ross               91 GBR                    7.05m      6.81mq  0.1 
 11 Free, Matthew             93 QLD                    6.80m      6.77m   0.9 
 12 Nelson, Zachariah         91 VIC                    6.88m      6.71m   0.9 
 13 Wyatt, Matthew            90 NZL                    7.53m      6.68m   0.1 
 14 Clark, Brandon            93 TAS                    6.91m      6.63m   0.4 
 15 Di Quinzio, Anthony       92 VIC                    6.94m      6.58m  +0.0 
 
Men Long Jump Open
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Lapierre, Fabrice         83 NSWIS                  7.42m      8.00m  +0.0 
  2 Jenner, Kurt              93 NSW                    7.39m      7.38m   0.7 
  3 McGuire, Tim              92 SA                     7.45m      7.32m   1.5 
  4 Fletcher, Shaun           82 NSW                    7.11m      7.27m  +0.0 
  5 Soliman, Thomas           93 QLD                    7.34m      7.24m   0.7 
  6 Jeffs, Ross               91 GBR                    6.81m      7.16m   1.3 
  7 Crowe, Scott              83 VIC                    7.03m      7.07m   1.6 
  8 Hayes, Joshua             92 VIC                    7.19m      7.04m   0.9 
  9 Connor, Nathan            87 NSW                    7.33m      7.02m  +0.0 
 10 Fontaine, Mitchell        92 VIC                    7.49m      6.91m  +0.0 
 
Men Triple Jump Open
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind
==============================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Alwyn              85 VIC                   16.07m     15.30mq  1.2 
  2 Anang, Tetteh             93 QLD                   15.38m     15.19mq -0.5 
  3 Rauchfuss, Callan         92 VIC                   15.34m     15.05mq  0.6 
  4 Wyatt, Phillip            93 NZL                   15.06m     15.00mq  1.3 
  4 Thomson, Scott            92 NZL                   15.35m     15.00mq  1.7 
  6 Anang, Nii                90 QLD                   14.56m     14.99mq  0.1 
  7 Lorraway, Alex            89 VIC                   15.36m     14.90mq  0.7 
  8 Brisevac, Frank           93 VIC                   14.82m     14.50mq  0.4 
  9 Fakiye, Emmanuel          97 NSW                   15.02m     14.34mq +0.0 
 10 Tait, Hugh                92 QLD                   14.42m     14.16mq -0.1 
 11 Rathore, Shakti           93 NSW                   13.87m     13.75m  -0.4 
 12 Clark, Brandon            93 TAS                   13.80m     13.56m   1.4 
 -- Howard, Mark              85 NSW                   15.52m         ND   NWI 
 -- Dean, Matthew             89 WA                    14.84m         ND   NWI 
 
Men Triple Jump Open
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Jones, Alwyn              85 VIC                   15.30m     16.37m   0.3 
  2 Anang, Tetteh             93 QLD                   15.19m     15.50m  +0.0 
  3 Wyatt, Phillip            93 NZL                   15.00m     15.42m  +0.0 
  4 Rauchfuss, Callan         92 VIC                   15.05m     15.33m  +0.0 
  5 Lorraway, Alex            89 VIC                   14.90m     15.25m  +0.0 
  6 Thomson, Scott            92 NZL                   15.00m     14.96m  +0.0 
  7 Fakiye, Emmanuel          97 NSW                   14.34m     14.81m  +0.0 
  8 Anang, Nii                90 QLD                   14.99m     14.53m  +0.0 
  8 Tait, Hugh                92 QLD                   14.16m     14.53m  +0.0 
 10 Brisevac, Frank           93 VIC                   14.50m     14.50m  +0.0 
 
Men Shot Put Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Birkinhead, Damien        93 VIS                   19.20m     19.27m  
  2 Cowie, Matthew            91 WA                    16.73m     17.11m  
  3 Hussin, Adi Alifuddin     88 MAS                   16.53m     16.48m  
  4 Heinze, Courtney          91 WA                    15.86m     16.23m  
  5 Kuorikoski, Les           74 QLD                   15.60m     16.03m  
  6 Speers, Liam              92 NSW                   16.54m     15.95m  
  7 Peacock, Huw              92 TIS                   13.76m     14.64m  
  8 Loveridge, Shane          90 NSW                   15.11m     13.88m  
  9 Giltrap, Andrew           91 NSW                   15.25m     13.85m  
 
Men Discus Throw Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wruck, Julian             91 QLD                   66.23m     66.32m  
  2 Denny, Matthew            96 QAS                   51.47m     56.91m  
  3 Melin, Robert             82 VIC                   56.01m     55.58m  
  4 Stopel, Matt              90 QLD                   51.73m     55.29m  
  5 Hatakeyama, Shigeo        77 JPN                   56.27m     55.01m  
  6 Speers, Liam              92 NSW                   51.43m     54.88m  
  7 Hicks, Graham             78 VIC                              53.56m  
  8 Loveridge, Shane          90 NSW                   52.65m     53.36m  
  9 Sawaszenko, Nicholas      82 NSW                   49.37m     51.78m  
 10 Fujiwara, Jun             75 JPN                   52.43m     50.24m  
 11 Kuorikoski, Les           74 QLD                   51.35m     48.68m  
 12 Heinze, Courtney          91 WA                    51.59m     48.65m  
 13 Grant, David              93 VIC                   47.93m     45.14m  
 
Men Hammer Throw Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Driesen, Tim              84 VIC                   70.17m     69.68m  
  2 Peacock, Huw              92 TIS                   63.64m     64.13m  
  3 Denny, Matthew            96 QAS                   57.12m     62.50m  
  4 Meiring, Ricard           74 NSW                    0.63m     58.90m  
  5 Johnston, Robert          93 QLD                   59.45m     56.31m  
  6 Kousparis, Costa          96 NSW                   55.65m     54.71m  
  7 Weatherly, Ned            98 VIC                   52.75m     51.73m  
 
Men Javelin Throw Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Bannister, Jarrod         84 QLD                   83.70m     75.41mq 
  2 Outzen, Matthew           87 NSW                   76.49m     73.51mq 
  3 Baker, Benjamin           83 NSW                   73.12m     72.32mq 
  4 Cann, Luke                94 VIS                   74.54m     72.26mq 
  5 Peacock, Hamish           90 TIS                   78.75m     71.81mq 
  6 Copeland, Leslie          88 FIJ                   80.19m     71.66mq 
  7 Arai, Ken                 81 JPN                   79.90m     71.19mq 
  8 Hall, Tom                 88 QLD                   71.09m     68.76mq 
  9 Lippiatt, Martin          89 QLD                   65.99m     66.05mq 
 10 Fraser, Andrew            82 SA                    66.37m     65.78mq 
 11 White, William            94 QAS                   72.82m     64.92m  
 12 Borrell, Leigh            91 QLD                   64.20m     64.90m  
 13 Giltrap, Andrew           91 NSW                   65.10m     64.88m  
 14 Crandell, John            91 NSW                   60.74m     60.69m  
 15 Hockey, Calumn            92 NSW                   53.00m     48.06m  
 
Men Javelin Throw Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Bannister, Jarrod         84 QLD                   75.41m     79.62m  
  2 Peacock, Hamish           90 TIS                   71.81m     77.01m  
  3 Outzen, Matthew           87 NSW                   73.51m     76.36m  
  4 Arai, Ken                 81 JPN                   71.19m     73.87m  
  5 Copeland, Leslie          88 FIJ                   71.66m     73.03m  
  6 Baker, Benjamin           83 NSW                   72.32m     72.83m  
  7 Hall, Tom                 88 QLD                   68.76m     72.49m  
  8 Cann, Luke                94 VIS                   72.26m     72.11m  
  9 Lippiatt, Martin          89 QLD                   66.05m     66.79m  
 10 Fraser, Andrew            82 SA                    65.78m     65.24m  
 
Decathlon: #1 Men 100 Meter Open Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Fletcher, Shaun           82 NSW                      11.03   0.7  2    854
  2 Cape, Patrick             87 ACT                      11.12   0.7  2    834
  3 McLaren, Scott            82 NZL                      11.13   0.6  1    832
  4 Buckley, Stephen          88 NZL                      11.20   1.1  3    817
  5 Brock, David              94 VIC                      11.22   0.7  2    812
  6 Skedd, Roger              82 GBR                      11.24   1.1  3    808
  7 Hodges, Andrew            89 QLD                      11.26   0.6  1    804
  8 Crowley, Cameron          88 QLD                      11.27   0.6  1    801
  9 Ensbey, Chris             88 QLD                      11.33   0.6  1    789
 10 Brown, Benjamin           93 QLD                      11.35   1.1  3    784
 10 Gerrard, Nicholas         92 NZL                      11.35   0.6  1    784
 12 Harris, Matthew           89 NSW                      11.37   0.6  1    780
 13 Sims, Jarrod              84 SA                       11.38   0.6  1    778
 14 Cook, Ben                 91 VIC                      11.39   0.7  2    776
 15 Cain, Stephen             84 VIC                      11.45   0.6  1    763
 16 Newton-Smith, Lindsay     93 QLD                      11.46   1.1  3    761
 17 Clark, Martin             92 QLD                      11.55   1.1  3    742
 18 White, Chris              90 VIC                      11.62   0.7  2    728
 19 McCarthy, Kyle            82 QLD                      11.71   0.7  2    709
 20 Nelson, Hamish            88 VIC                      11.73   1.1  3    705
 21 Erasmus, Christopher      91 QLD                      11.79   1.1  3    693
 22 Page, Aaron               86 VIC                      11.94   0.7  2    663
 
Decathlon: #5 Men 400 Meter Open Decathlon
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McLaren, Scott            82 NZL                      49.01   3    861
  2 Sims, Jarrod              84 SA                       49.67   3    830
  3 Brown, Benjamin           93 QLD                      49.71   2    828
  4 Buckley, Stephen          88 NZL                      50.21   3    805
  5 Gerrard, Nicholas         92 NZL                      50.51   1    791
  6 Cape, Patrick             87 ACT                      50.58   2    788
  7 Harris, Matthew           89 NSW                      50.60   3    787
  8 McCarthy, Kyle            82 QLD                      50.88   2    774
  9 Crowley, Cameron          88 QLD                      51.05   3    767
 10 Ensbey, Chris             88 QLD                      51.07   3    766
 11 Skedd, Roger              82 GBR                      51.09   2    765
 12 Hodges, Andrew            89 QLD                      51.50   3    747
 13 Fletcher, Shaun           82 NSW                      51.68   1    739
 14 Nelson, Hamish            88 VIC                      51.72   3    737
 15 Clark, Martin             92 QLD                      52.44   1    706
 16 Cook, Ben                 91 VIC                      52.67   1    696
 17 Erasmus, Christopher      91 QLD                      53.17   2    674
 18 Newton-Smith, Lindsay     93 QLD                      53.30   2    669
 19 Page, Aaron               86 VIC                      53.71   1    652
 -- White, Chris              90 VIC                         DQ   1  IAAF Rule 163.3
 -- Cain, Stephen             84 VIC                         DQ   2  IAAF Rule 163.3
 -- Brock, David              94 VIC                         DQ   1  IAAF Rule 163.3
 
Decathlon: #10 Men 1500 Meter Open Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cape, Patrick             87 ACT                    4:32.74     727
  2 Nelson, Hamish            88 VIC                    4:36.13     705
  3 Harris, Matthew           89 NSW                    4:37.63     695
  4 McLaren, Scott            82 NZL                    4:37.72     695
  5 McCarthy, Kyle            82 QLD                    4:39.06     686
  6 Ensbey, Chris             88 QLD                    4:42.32     666
  7 Brown, Benjamin           93 QLD                    4:42.54     664
  8 Sims, Jarrod              84 SA                     4:43.67     657
  9 Cain, Stephen             84 VIC                    4:44.04     655
 10 Buckley, Stephen          88 NZL                    4:46.51     640
 11 Brock, David              94 VIC                    4:48.90     625
 12 Crowley, Cameron          88 QLD                    4:52.88     601
 13 Hodges, Andrew            89 QLD                    4:54.84     590
 14 Gerrard, Nicholas         92 NZL                    4:55.63     585
 15 Erasmus, Christopher      91 QLD                    4:57.59     574
 16 Clark, Martin             92 QLD                    4:59.54     562
 17 White, Chris              90 VIC                    5:03.70     539
 18 Page, Aaron               86 VIC                    5:04.14     536
 19 Skedd, Roger              82 GBR                    5:08.79     510
 20 Cook, Ben                 91 VIC                    5:10.67     500
 21 Fletcher, Shaun           82 NSW                    5:25.05     424
 
Decathlon: #6 Men 110 Meter Hurdles Open Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Cain, Stephen             84 VIC                      14.87   0.3  1    865
  2 Skedd, Roger              82 GBR                      14.96   0.3  1    854
  3 Gerrard, Nicholas         92 NZL                      15.13   0.3  1    834
  4 McCarthy, Kyle            82 QLD                      15.17   0.3  1    829
  5 McLaren, Scott            82 NZL                      15.41   0.3  1    801
  6 Brock, David              94 VIC                      15.42   0.4  2    799
  7 Sims, Jarrod              84 SA                       15.49   0.3  1    791
  8 Brown, Benjamin           93 QLD                      15.75   0.4  2    761
  9 Harris, Matthew           89 NSW                      15.86   0.4  2    749
 10 Hodges, Andrew            89 QLD                      15.93   0.4  2    741
 11 Buckley, Stephen          88 NZL                      16.05   0.4  2    727
 12 Cape, Patrick             87 ACT                      16.13   0.4  2    718
 13 Newton-Smith, Lindsay     93 QLD                      16.21   0.3  1    709
 14 Fletcher, Shaun           82 NSW                      16.57   1.1  3    670
 15 Crowley, Cameron          88 QLD                      16.81   0.3  1    644
 16 Page, Aaron               86 VIC                      16.96   0.4  2    628
 17 Ensbey, Chris             88 QLD                      17.07   1.1  3    617
 18 Nelson, Hamish            88 VIC                      17.21   1.1  3    603
 19 White, Chris              90 VIC                      17.41   1.1  3    582
 20 Clark, Martin             92 QLD                      17.72   1.1  3    551
 21 Cook, Ben                 91 VIC                      18.35   1.1  3    491
 22 Erasmus, Christopher      91 QLD                      18.44   1.1  3    483
 
Decathlon: #4 Men High Jump Open Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cape, Patrick             87 ACT                      2.05m     850
  2 Brock, David              94 VIC                      1.99m     794
  3 Cain, Stephen             84 VIC                      1.96m     767
  3 Hodges, Andrew            89 QLD                      1.96m     767
  5 Gerrard, Nicholas         92 NZL                      1.93m     740
  5 Fletcher, Shaun           82 NSW                      1.93m     740
  5 Skedd, Roger              82 GBR                      1.93m     740
  8 Crowley, Cameron          88 QLD                      1.90m     714
  8 White, Chris              90 VIC                      1.90m     714
  8 Sims, Jarrod              84 SA                       1.90m     714
 11 McLaren, Scott            82 NZL                      1.87m     687
 11 Brown, Benjamin           93 QLD                      1.87m     687
 11 Buckley, Stephen          88 NZL                      1.87m     687
 11 Harris, Matthew           89 NSW                      1.87m     687
 15 Cook, Ben                 91 VIC                      1.84m     661
 15 Clark, Martin             92 QLD                      1.84m     661
 17 McCarthy, Kyle            82 QLD                      1.78m     610
 17 Newton-Smith, Lindsay     93 QLD                      1.78m     610
 17 Page, Aaron               86 VIC                      1.78m     610
 17 Nelson, Hamish            88 VIC                      1.78m     610
 21 Erasmus, Christopher      91 QLD                      1.69m     536
 22 Ensbey, Chris             88 QLD                      1.66m     512
 
Decathlon: #8 Men Pole Vault Open Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McLaren, Scott            82 NZL                      4.90m     880
  2 Cain, Stephen             84 VIC                      4.80m     849
  3 McCarthy, Kyle            82 QLD                      4.60m     790
  3 Skedd, Roger              82 GBR                      4.60m     790
  5 Brock, David              94 VIC                      4.40m     731
  5 Sims, Jarrod              84 SA                       4.40m     731
  7 Hodges, Andrew            89 QLD                      4.30m     702
  8 Buckley, Stephen          88 NZL                      4.20m     673
  8 Nelson, Hamish            88 VIC                      4.20m     673
 10 Brown, Benjamin           93 QLD                      4.10m     645
 11 Harris, Matthew           89 NSW                      4.00m     617
 12 Page, Aaron               86 VIC                      3.90m     590
 13 Gerrard, Nicholas         92 NZL                      3.80m     562
 13 White, Chris              90 VIC                      3.80m     562
 15 Cape, Patrick             87 ACT                      3.70m     535
 16 Clark, Martin             92 QLD                      3.60m     509
 16 Fletcher, Shaun           82 NSW                      3.60m     509
 18 Cook, Ben                 91 VIC                      3.40m     457
 18 Crowley, Cameron          88 QLD                      3.40m     457
 20 Erasmus, Christopher      91 QLD                      3.20m     406
 21 Ensbey, Chris             88 QLD                      3.00m     357
 -- Newton-Smith, Lindsay     93 QLD                         NH  
 
Decathlon: #2 Men Long Jump Open Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Gerrard, Nicholas         92 NZL                      7.55m   1.0    947
  2 Fletcher, Shaun           82 NSW                      7.25m   0.2    874
  3 Skedd, Roger              82 GBR                      6.90m   1.0    790
  4 Cape, Patrick             87 ACT                      6.89m  -0.9    788
  5 Brock, David              94 VIC                      6.83m  -0.8    774
  6 Harris, Matthew           89 NSW                      6.80m   0.7    767
  7 Cain, Stephen             84 VIC                      6.79m  -0.3    764
  8 White, Chris              90 VIC                      6.78m   1.1    762
  8 Hodges, Andrew            89 QLD                      6.78m   0.4    762
 10 McLaren, Scott            82 NZL                      6.73m  -0.4    750
 11 Buckley, Stephen          88 NZL                      6.71m   0.6    746
 11 Crowley, Cameron          88 QLD                      6.71m   0.9    746
 13 Sims, Jarrod              84 SA                       6.69m   0.4    741
 13 McCarthy, Kyle            82 QLD                      6.69m   0.2    741
 15 Cook, Ben                 91 VIC                      6.67m  -0.8    736
 16 Nelson, Hamish            88 VIC                      6.29m  -0.4    650
 17 Brown, Benjamin           93 QLD                      6.25m   0.8    641
 18 Erasmus, Christopher      91 QLD                      6.11m  -0.3    610
 19 Page, Aaron               86 VIC                      6.05m   0.3    597
 20 Clark, Martin             92 QLD                      6.01m   0.6    589
 21 Ensbey, Chris             88 QLD                      5.80m  -0.1    544
 22 Newton-Smith, Lindsay     93 QLD                      5.78m   1.2    540
 
Decathlon: #3 Men Shot Put Open Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCarthy, Kyle            82 QLD                     14.49m     758
  2 McLaren, Scott            82 NZL                     14.09m     734
  3 Cain, Stephen             84 VIC                     14.06m     732
  4 Crowley, Cameron          88 QLD                     14.04m     731
  5 Skedd, Roger              82 GBR                     13.97m     727
  6 Buckley, Stephen          88 NZL                     13.86m     720
  7 Gerrard, Nicholas         92 NZL                     13.81m     717
  8 Ensbey, Chris             88 QLD                     12.99m     667
  9 Brock, David              94 VIC                     12.76m     653
 10 Sims, Jarrod              84 SA                      12.37m     629
 11 Hodges, Andrew            89 QLD                     12.11m     613
 12 White, Chris              90 VIC                     11.86m     598
 13 Harris, Matthew           89 NSW                     11.32m     565
 14 Page, Aaron               86 VIC                     11.20m     558
 15 Cook, Ben                 91 VIC                     11.09m     551
 16 Nelson, Hamish            88 VIC                     11.03m     548
 17 Newton-Smith, Lindsay     93 QLD                     10.75m     531
 18 Clark, Martin             92 QLD                     10.43m     512
 18 Fletcher, Shaun           82 NSW                     10.43m     512
 20 Erasmus, Christopher      91 QLD                     10.36m     507
 21 Cape, Patrick             87 ACT                     10.04m     488
 22 Brown, Benjamin           93 QLD                      8.89m     419
 
Decathlon: #7 Men Discus Throw Open Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Skedd, Roger              82 GBR                     47.09m     810
  2 McCarthy, Kyle            82 QLD                     43.50m     736
  3 McLaren, Scott            82 NZL                     43.16m     729
  4 Cain, Stephen             84 VIC                     42.60m     718
  5 Gerrard, Nicholas         92 NZL                     41.67m     699
  6 Hodges, Andrew            89 QLD                     40.71m     679
  7 Sims, Jarrod              84 SA                      40.33m     671
  8 Ensbey, Chris             88 QLD                     39.70m     658
  9 Clark, Martin             92 QLD                     39.38m     652
 10 Buckley, Stephen          88 NZL                     39.17m     648
 11 Brock, David              94 VIC                     39.14m     647
 12 White, Chris              90 VIC                     38.95m     643
 13 Crowley, Cameron          88 QLD                     38.77m     640
 14 Harris, Matthew           89 NSW                     38.38m     632
 15 Cape, Patrick             87 ACT                     37.29m     610
 16 Cook, Ben                 91 VIC                     35.07m     565
 17 Nelson, Hamish            88 VIC                     34.31m     550
 18 Page, Aaron               86 VIC                     34.22m     548
 19 Erasmus, Christopher      91 QLD                     31.59m     496
 20 Newton-Smith, Lindsay     93 QLD                     31.32m     490
 21 Fletcher, Shaun           82 NSW                     29.95m     463
 22 Brown, Benjamin           93 QLD                     28.31m     431
 
Decathlon: #9 Men Javelin Throw Open Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCarthy, Kyle            82 QLD                     61.32m     758
  2 Harris, Matthew           89 NSW                     60.75m     749
  3 Cain, Stephen             84 VIC                     58.84m     720
  4 Nelson, Hamish            88 VIC                     56.51m     685
  5 McLaren, Scott            82 NZL                     56.24m     681
  6 Skedd, Roger              82 GBR                     55.02m     663
  7 Brock, David              94 VIC                     52.44m     625
  8 Cape, Patrick             87 ACT                     51.70m     614
  9 Cook, Ben                 91 VIC                     51.08m     605
 10 Sims, Jarrod              84 SA                      50.97m     603
 11 Gerrard, Nicholas         92 NZL                     50.58m     597
 12 Erasmus, Christopher      91 QLD                     50.31m     593
 13 Ensbey, Chris             88 QLD                     49.21m     577
 14 Brown, Benjamin           93 QLD                     48.69m     569
 15 Crowley, Cameron          88 QLD                     47.33m     549
 16 Buckley, Stephen          88 NZL                     46.13m     532
 17 Clark, Martin             92 QLD                     45.20m     518
 18 White, Chris              90 VIC                     43.89m     499
 19 Fletcher, Shaun           82 NSW                     42.98m     485
 20 Hodges, Andrew            89 QLD                     42.38m     477
 21 Page, Aaron               86 VIC                     38.91m     426
 
Men Decathlon Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McLaren, Scott            82 NZL                     7750       7650  
  2 Skedd, Roger              82 GBR                     6855       7457  
  3 McCarthy, Kyle            82 QLD                     7145       7391  
  4 Gerrard, Nicholas         92 NZL                     7033       7256  
  5 Sims, Jarrod              84 SA                      7238       7145  
  6 Harris, Matthew           89 NSW                     6984       7028  
  7 Buckley, Stephen          88 NZL                                6995  
  8 Cape, Patrick             87 ACT                     6607       6952  
  9 Hodges, Andrew            89 QLD                     6443       6882  
 10 Cain, Stephen             84 VIC                     7035       6833  
 11 Crowley, Cameron          88 QLD                                6650  
 12 Nelson, Hamish            88 VIC                     6504       6466  
 13 Brock, David              94 VIC                                6460  
 14 Brown, Benjamin           93 QLD                     5921       6429  
 15 Fletcher, Shaun           82 NSW                     6340       6270  
 16 Ensbey, Chris             88 QLD                     6011       6153  
 17 Cook, Ben                 91 VIC                     6044       6038  
 18 Clark, Martin             92 QLD                     5918       6002  
 19 Page, Aaron               86 VIC                     6384       5808  
 20 White, Chris              90 VIC                     6268       5627  
 21 Erasmus, Christopher      91 QLD                                5572  
 
Men 5000 Meter Race Walk Open
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bird-Smith, Dane          92 QLD                 19:22.00   19:25.21  
  2 Cowley, Rhydian           91 VIC                 19:30.00   20:32.34  
  3 Jones, Tyler              98 NSW                            22:50.24  
  4 Washburn, Steven          94 NSW                 22:28.00   23:21.28  
  5 Kozica, Jason             87 VIC                            23:32.57  
  6 Hawksworth, Danny         79 VIC                 23:41.63   24:08.04  
  7 Bird, Kyle                96 VIC                            24:52.32  
 -- Gibbons, Carl             96 NSW                                 DNF  
 -- Aiton, Brad               94 QLD                                  DQ   IAAF Rule 230.6(a)
 
Men 100 Meter Ambulant
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Reardon T42, Scott        90 AIS                    12.43      12.28q  0.7  1  98.86%
  2 Cole T47, Gabriel         92 SASI                   11.05      11.39q  1.1  3  94.12%
  3 Patmore T46, Simon        87 QLD                               11.56q  0.2  2  92.73%
  4 Perris T13, Chad          92 WA                                11.70q  1.1  3  89.40%
  4 Cates T38, Lachlan        93 SA                                12.07q  1.1  3  89.40%
  6 Foster T/F20, Timothy     93 NSW                    12.24      12.09q  0.7  1  88.34%
  7 Roberts T/F37, Sean       92 SA                                13.03q  0.7  1  88.33%
  8 Davidson T/F36, Brayden   97 SA                     13.43      13.59q  0.2  2  88.15%
  9 Bright T41, Rohan         98 NSW                    18.58      18.22   1.1  3  87.65%
 10 Burrows T20, Thomas       90 QLD                    12.49      12.27   0.2  2  87.04%
 11 Holloway T20, Joshua      97 QLD                    12.56      12.38   1.1  3  86.27%
 12 Turner T/F20, Dean        77 NSW                    12.21      12.40   0.2  2  86.13%
 13 Pink T/F38, Mitchell      93 NSWIS                  12.84      12.87   0.2  2  83.84%
 14 de Palma T46, Dion        97 SA                     12.83      12.83   1.1  3  83.55%
 15 Dwyer T38, Alex           96 QLD                    12.99      12.96   0.7  1  83.26%
 16 Howard T37, Will          98 QLD                    14.75      14.06   0.7  1  81.86%
 17 Bannister T36, Andrew     91 WA                     14.77      14.90   0.7  1  80.40%
 18 Smith T37, Jonathan       90 NSW                    14.28      14.33   1.1  3  80.32%
 19 Whittington T44, Nathan   92 NSW                    13.09      13.57   0.2  2  79.96%
 20 Lethlean T20, Aaron       79 VIC                    12.90      13.37   0.7  1  79.88%
 21 Jennings T35, Daniel      97 NSW                    15.90      15.65   0.2  2  78.53%
 22 Phiri T42, Yonathan       94 NSW                               15.68   0.7  1  77.42%
 23 Lewis- Black T/F44, Tris  98 WA                     14.37      14.22   0.2  2  76.30%
 24 O'Neill T35, William      96 ACT                    16.56      16.54   1.1  3  74.30%
 
Men 100 Meter Ambulant
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Reardon T42, Scott        90 AIS                    12.28      12.14   1.3  100.00%
  2 Cole T47, Gabriel         92 SASI                   11.39      10.92   1.3  98.17%
  3 Patmore T46, Simon        87 QLD                    11.56      11.02   1.3  97.28%
  4 Perris T13, Chad          92 WA                     11.70      11.30   1.3  92.57%
  5 Cates T38, Lachlan        93 SA                     12.07      12.02   1.3  89.77%
  6 Davidson T/F36, Brayden   97 SA                     13.59      13.48   1.3  88.87%
  7 Foster T/F20, Timothy     93 NSW                    12.09      12.03   1.3  88.78%
  8 Roberts T/F37, Sean       92 SA                     13.03      13.12   1.3  87.73%
 
Men 200 Meter Ambulant
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Patmore T46, Simon        87 QLD                               23.61q -0.1  3  92.08%
  2 Bright T41, Rohan         98 NSW                    40.17      36.95q -0.1  2  91.94%
  3 Campbell T20, Alberto     93 QLD                    23.18      23.75q +0.0  1  90.32%
  4 Davidson T/F36, Brayden   97 SA                     27.92      27.77q -0.1  3  88.76%
  5 Foster T/F20, Timothy     93 NSW                    24.75      24.31q -0.1  2  88.24%
  6 Perris T13, Chad          92 WA                                24.03q -0.1  3  87.60%
  7 Sullivan T38, Timothy     75 VIC                               25.16q +0.0  1  87.36%
  8 Cates T38, Lachlan        93 SA                                25.17q -0.1  2  87.33%
  9 Roberts T/F37, Sean       92 SA                                26.89  -0.1  3  85.91%
 10 Holloway T20, Joshua      97 QLD                    25.44      25.00  -0.1  2  85.80%
 11 Burrows T20, Thomas       90 QLD                    25.20      25.10  -0.1  3  85.46%
 12 Price T20, Terence        91 WA                                25.20  -0.1  2  85.12%
 13 Pink T/F38, Mitchell      93 NSWIS                  25.30      26.01  -0.1  3  84.51%
 13 Dwyer T38, Alex           96 QLD                    26.26      26.01  +0.0  1  84.51%
 15 de Palma T46, Dion        97 SA                     25.93      25.89  +0.0  1  83.97%
 16 Smith T37, Jonathan       90 NSW                    27.83      28.40  -0.1  2  81.34%
 17 Howard T37, Will          98 QLD                               28.45  -0.1  3  81.20%
 18 Jennings T35, Daniel      97 NSW                    32.36      32.07  +0.0  1  80.64%
 19 Bannister T36, Andrew     91 WA                     30.07      30.61  -0.1  2  80.53%
 20 Iselin T37, Andrew        91 QLD                               29.06  +0.0  1  79.49%
 21 O'Neill T35, William      96 ACT                    34.23      32.97  +0.0  1  78.43%
 22 Lewis- Black T/F44, Tris  98 WA                     29.76      31.03  -0.1  3  72.48%
 
Men 200 Meter Ambulant
==============================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Wind
==============================================================================
Finals
  1 Patmore T46, Simon        87 QLD                    23.61      22.12   0.3  98.28%
  2 Campbell T20, Alberto     93 QLD                    23.75      23.02   0.3  93.18%
  3 Bright T41, Rohan         98 NSW                    36.95      36.51   0.3  93.04%
  4 Perris T13, Chad          92 WA                     24.03      23.00   0.3  91.52%
  5 Davidson T/F36, Brayden   97 SA                     27.77      27.00   0.3  91.30%
  6 Sullivan T38, Timothy     75 VIC                    25.16      24.56   0.3  89.50%
  7 Foster T/F20, Timothy     93 NSW                    24.31      24.20   0.3  88.64%
  8 Cates T38, Lachlan        93 SA                     25.17      25.09   0.3  87.60%
 
Men 400 Meter Ambulant
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Scott T37, Brad           88 WAIS                   54.66      54.97q  2  95.87%
  2 O'Hanlon T38, Evan        88 AIS                    52.03      53.76q  1  91.76%
  3 Goodman T37, Thomas       90 SA                     59.17      57.63q  1  91.45%
  4 Campbell T20, Alberto     93 QLD                    51.25      51.80q  2  90.19%
  5 Sullivan T38, Timothy     75 VIC                    56.04      56.14q  1  87.87%
  6 Pascoe T20, Matthew       89 QLD                    53.55      53.53q  1  87.28%
  7 Gilbert T20, Paul         92 WA                     54.71      54.60q  2  85.57%
  8 Price T20, Terence        91 WA                                56.03q  1  83.38%
  9 Semmens T20, Andrew       93 VIC                    56.42      56.26   1  83.04%
 10 Iselin T37, Andrew        91 QLD                               63.97   2  82.38%
 11 Howard T37, Will          98 QLD                               64.17   1  82.13%
 12 Holloway T20, Joshua      97 QLD                    57.20      57.91   2  80.68%
 13 de Palma T46, Dion        97 SA                     58.85      60.19   2  79.23%
 14 Lewis- Black T/F44, Tris  98 WA                     70.36      66.96   1  75.58%
 15 Bannister T36, Andrew     91 WA                     71.01      74.37   2  71.68%
 
Men 400 Meter Ambulant
=========================================================================
    Name                    Year Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 O'Hanlon T38, Evan        88 AIS                    53.76      49.84   98.98%
  2 Scott T37, Brad           88 WAIS                   54.97      54.79   96.19%
  3 Campbell T20, Alberto     93 QLD                    51.80      50.80   91.97%
  4 Goodman T37, Thomas       90 SA                     57.63      58.16   90.61%
  5 Sullivan T38, Timothy     75 VIC                    56.14      56.80   86.85%
  6 Pascoe T20, Matthew       89 QLD                    53.53      53.80   86.84%
  7 Gilbert T20, Paul         92 WA                     54.60      54.61   85.55%
  8 Price T20, Terence        91 WA                     56.03      55.80   83.73%
 
Men 800 Meter Ambulant
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roeger T46, Michael       88 AIS                             1:59.24   93.78%
  2 Harding T13, Sam          91 AIS                             2:00.78   93.14%
  3 Speed T12, Ian            73 VIC                  2:05.16    2:02.85   91.27%
  4 Gilbert T20, Paul         92 WA                   2:01.40    2:08.05   85.83%
  5 McIntosh T20, Kyle        94 NSW                  2:18.91    2:13.93   82.07%
  6 Semmens T20, Andrew       93 VIC                             2:15.80   80.94%
  7 Iselin T37, Andrew        91 QLD                             2:30.41   77.93%
  8 Holloway T20, Joshua      97 QLD                  2:20.45    2:21.20   77.84%
  9 Howard T37, Will          98 QLD                             2:31.01   77.62%
 
Men 1500 Meter Ambulant
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kenzie T38, Deon          96 TAS                             4:16.22   97.38%
  2 Gilbert T20, Paul         92 WA                   4:16.41    4:21.68   89.45%
  3 Speed T12, Ian            73 VIC                  4:39.50    4:21.59   87.28%
  4 McIntosh T20, Kyle        94 NSW                  4:43.23    4:30.95   86.39%
  5 Semmens T20, Andrew       93 VIC                             4:50.36   80.61%
 
Men Long Jump Ambulant
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Pink T/F38, Mitchell      93 NSWIS                  5.42m      5.51m  +0.0  85.03%
  2 Hum F20, Nicholas         93 VIS                               6.22m  +0.0  83.16%
  3 Davidson T/F36, Brayden   97 SA                                4.43m  +0.0  83.11%
  4 Foster T/F20, Timothy     93 NSW                    6.00m      5.82m  +0.0  77.81%
  5 Roberts T/F37, Sean       92 SA                                4.83m  +0.0  76.55%
  6 Dwyer T38, Alex           96 QLD                    5.08m      4.91m  +0.0  75.77%
  7 Turner T/F20, Dean        77 NSW                    5.71m      5.56m  +0.0  74.33%
 
Men Shot Put Ambulant
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sutton F20, Lindsay       89 QLD                              12.91m   74.46%
  2 Lettice F44, Jason        71 QLD                   10.56m     11.17m   60.77%
 
Men Discus Throw Ambulant
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Henly F37, Guy            87 NSWIS                 52.46m     50.28m   90.09%
  2 Baker F46, Jake           94 NSW                              28.82m   57.81%
  3 Lettice F44, Jason        71 QLD                   30.64m     32.52m   51.24%
 
Men Javelin Throw Ambulant
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sawyer F38, Jayden        93 ACT                              39.97m   77.81%
  2 Lettice F44, Jason        71 QLD                   37.74m     40.35m   67.45%
  3 Roberts T/F37, Sean       92 SA                               33.80m   58.47%
  4 Baker F46, Jake           94 NSW                              33.86m   54.48%
 
Men 100 Meter Wheelchair
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 McCracken T34, Rheed      97 QAS                    16.04      16.37   0.9  95.85%
  2 Cameron T54, Matthew      85 QAS                    14.44      14.61   0.9  93.29%
  3 Carter T54, Sam           91 QLD                               14.81   0.9  92.03%
  4 McIntosh T52, Sam         90 VIC                    18.60      18.98   0.9  88.15%
  5 Luff T34, Liam            98 NSW                    17.77      18.39   0.9  85.32%
  6 Bailey T54, Luke          97 NSW                    16.80      17.10   0.9  79.71%
  7 Thain T54, Danial         91 NSW                    17.92      17.72   0.9  76.92%
 
Men 200 Meter Wheelchair
==============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1 Carter T54, Sam           91 QLD                               25.87   0.9  93.47%
  2 Cameron T54, Matthew      85 QAS                    25.97      26.21   0.9  92.95%
  3 McIntosh T52, Sam         90 VIC                    33.74      33.10   0.9  91.18%
  4 Lappin T54, Jake          92 VIC                    27.66      26.80   0.9  90.22%
  5 Luff T34, Liam            98 NSW                    33.64      33.50   0.9  83.52%
  6 Bailey T54, Luke          97 NSW                    30.18      30.94   0.9  78.15%
  7 Thain T54, Danial         91 NSW                    32.31      31.72   0.9  76.23%
 
Men 400 Meter Wheelchair
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCracken T34, Rheed      97 QAS                    51.78      54.30   95.36%
  2 Lappin T54, Jake          92 VIC                    51.50      49.65   90.78%
  3 Cameron T54, Matthew      85 QAS                    49.33      49.74   90.61%
  4 Carter T54, Sam           91 QLD                               50.63   89.02%
  5 Nicholson T54, Richard    70 ACT                    48.77      51.00   88.37%
  6 McIntosh T52, Sam         90 VIC                    68.50      71.56   80.00%
  7 Luff T34, Liam            98 NSW                    63.56      64.10   80.78%
  8 Bailey T54, Luke          97 NSW                    52.90      61.82   72.91%
  9 Thain T54, Danial         91 NSW                    62.81      62.86   71.70%
 
Men 800 Meter Wheelchair
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCracken T34, Rheed      97 QAS                  1:45.59    1:44.40   99.19%
  2 Colman T53, Richard       84 VIS                             1:41.13   93.85%
  3 Lappin T54, Jake          92 VIC                             1:40.98   90.24%
  4 Carter T54, Sam           91 QLD                             1:41.23   90.01%
  5 Nicholson T54, Richard    70 ACT                  1:39.20    1:43.03   88.44%
 
Men 1500 Meter Wheelchair
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McCracken T34, Rheed      97 QAS                  3:14.13    4:00.53   87.36%
  2 Bailey T54, Luke          97 NSW                             4:01.64   72.22%
 
Men Shot Put Secured
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ramsay F58, Dennis        64 VIC                               9.94m   60.72%
  2 Jarrett F56, Craig        95 NSW                               7.66m   56.78%
  3 McKenna F58, Darren       66 QLD                               8.45m   51.62%
 
Men Discus Throw Secured
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jarrett F56, Craig        95 NSW                   25.18m     26.45m   59.27%
  2 Ramsay F58, Dennis        64 VIC                              33.99m   55.98%
  3 McKenna F58, Darren       66 QLD                              32.86m   54.12%
 
Men Javelin Throw Secured
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ramsay F58, Dennis        64 VIC                              28.96m   56.81%
  2 Jarrett F56, Craig        95 NSW                   20.78m     20.97m   49.61%
  3 McKenna F58, Darren       66 QLD                    0.20m     22.96m   45.04%