Licensed to Athletics Australia-CC Champ - Organization License
                                       HY-TEK's Meet Manager 8/02/2015 08:40 AM
                      Canberra Track Classic - 7/02/2015                       
                                  AIS Stadium                                  
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Ambulatory Open
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1   661 Ella Pardy             WAIS                              13.39   0.7 
  2   541 Erin Cleaver           NSW                               14.19   0.7 
  3   559 Jodi Elkington         NSWIS                             14.71   0.7 
  4     7 Isis Holt              VIC                               14.77   0.7 
  5   711 Sarah Walsh            NSWIS                             14.91   0.7 
  6   685 Carly Salmon           NSWIS                             16.68   0.7 
  7   712 Erin Walters           ACT                               17.09   0.7 
 
Women 400 Meter Wheelchair Open
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   508 Angela Ballard         NSWIS                             56.78  
  2     1 Madison de Rozario     WAIS                              59.78  
  3   648 Jemima Moore           VIC                               62.18  
  4   626 Rosemary Little        NSWIS                             65.16  
 
Women 100 Meter Open
=====================================================================================
  All Comers: C 10.99  2000        Ekaterini Thanou, GRE                       
  Australian: N 11.11  2014        Melissa Breen, ACT                          
 Meet Record: M 11.18  2000        Lauren Hewitt, VIS                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   664 Sally Pearson          QAS                               11.16M  1.8 
  2   524 Melissa Breen          ACTAS                             11.27   1.8 
  3   720 Ashleigh Whittaker     VIC                               11.52   1.8 
  4   531 Hayley Butler          NSW                               11.66   1.8 
  5   525 Monica Brennan         VIC                               11.66   1.8 
  6   701 Abbie Taddeo           NSW                               11.78   1.8 
  7   574 Elly Graf              NSW                               11.88   1.8 
  8   512 Hana Basic             VIC                               12.00   1.8 
 
Women 100 Meter B Race Open
=====================================================================================
  All Comers: C 10.99  2000        Ekaterini Thanou, GRE                       
  Australian: N 11.11  2014        Melissa Breen, ACT                          
 Meet Record: M 11.18  2000        Lauren Hewitt, VIS                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   608 Elizabeth Jenkins      NSW                               11.79   1.9 
  2    11 Kendra Hubbard         VIC                               11.97   1.9 
  3   564 Sophia Fighera         VIC                               12.12   1.9 
  4    47 Alexandra Bartholo     NSW                               12.15   1.9 
  4   719 Laura Whaler           VIC                               12.15   1.9 
  6    12 Kiara Chambers         NSW                               12.16   1.9 
  7   605 Sarah James            NSW                               12.73   1.9 
  8    46 Dominica Jenkins       ACT                               12.90   1.9 
 
Women 200 Meter Open
=====================================================================================
  All Comers: C 21.90  1985        Marita Koch, GDR                            
  Australian: N 22.23  1997        Melinda Gainsford, NSW                      
 Meet Record: M 22.42  1999        Tania Van Heer, SASI                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   664 Sally Pearson          QAS                               22.97   0.8 
  2   651 Ella Nelson            NSW                               23.33   0.8 
  3   524 Melissa Breen          ACTAS                             23.47   0.8 
  4   720 Ashleigh Whittaker     VIC                               23.75   0.8 
  5   525 Monica Brennan         VIC                               23.83   0.8 
  6   608 Elizabeth Jenkins      NSW                               24.18   0.8 
  7   564 Sophia Fighera         VIC                               24.66   0.8 
 
Women 800 Meter AACT Youth Open
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    33 Katie Golding          ACT                             2:18.75  
  2    36 Paola Lonchampt        ACT                             2:21.64  
  3    39 Eliza Rixon            ACT                             2:24.83  
  4    30 Keira Bobbin           ACT                             2:26.50  
  5    32 Emily French           ACT                             2:26.64  
  6    38 Olivia O'Donnell       ACT                             2:26.88  
  7    31 Taylah Bordiuk         ACT                             2:27.14  
  8    35 Elina Lonchampt        ACT                             2:27.43  
  9    34 Rebecca Jarvis         ACT                             2:33.18  
 10    37 Cate Marques           ACT                             2:33.80  
 
Women 1500 Meter Open
================================================================================
  All Comers: C 4:03.46  2001        Violeta Szekely, ROM                      
  Australian: N 4:00.93  2006        Sarah Jamieson, VIC                       
 Meet Record: M 4:06.80  1990        Angela Chalmers, CAN                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   558 Melissa Duncan         VIS                             4:11.46  
  2   634 Brittany McGowan       QAS                             4:12.54  
  3   617 Trychelle Kingdom      NSW                             4:12.86  
  4   590 Madeline Heiner        NSWIS                           4:13.30  
  5   519 Jenny Blundell         NSWIS                           4:14.62  
  6   690 Katelyn Simpson        NSW                             4:15.34  
  7   591 Kelly Hetherington     VIS                             4:16.48  
  8   638 Kaila McKnight         VIS                             4:18.73  
  9    44 Amanda Paulin          VIC                             4:20.68  
 10   583 Amy Harding            NSW                             4:21.18  
 11   612 Selma Kajan            NSW                             4:27.96  
 12   542 Coreena Cleland        VIC                             4:32.58  
 13   575 Paige Graham           SA                              4:41.03  
 14   713 Georgia Wassall        NSWIS                           4:46.62  
 --    43 Georgie Buckley (P     VIC                                 DNF  
 --   683 Natalie Rule           VIC                                 DNF  
 
Women 100 Meter Hurdles Open
=====================================================================================
  All Comers: C 12.49  2012        Sally Pearson, QLD                          
  Australian: N 12.28  2011        Sally Pearson, QLD                          
 Meet Record: M 12.72  2008        Sally McLennan, QAS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   609 Michelle Jenneke       NSW                               13.04   0.8 
  2   701 Abbie Taddeo           NSW                               13.39   0.8 
  3   540 Elizabeth Clay         NSW                               13.94   0.8 
  4   688 Eliana Seymour         QLD                               14.05   0.8 
  5     6 Raja Nur Sheena Ra     MAS                               14.33   0.8 
  6   571 Rasvinder Gill         NSW                               14.41   0.8 
  7   723 Courtney Yates         VIC                               14.43   0.8 
  8     5 Jacqui Fry             VIC                               14.74   0.8 
 
Women 400 Meter Hurdles Open
================================================================================
  All Comers: C 53.02  2000        Irina Privalova, RUS                        
  Australian: N 53.17  1988        Debbie Flintoff-King, VIC                   
 Meet Record: M 53.76  2003        Jana Pittman, VIS                           
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   716 Lauren Wells           ACT                               56.21  
  2   618 Sara Klein             NSW                               58.75  
  3   577 Jess Gulli             VIC                               59.80  
  4   699 Lora Storey            NSW                               60.64  
  5   598 Ashleigh Horrobin      VIC                               60.72  
  6   538 Lisa Celi              NSW                               61.44  
  7   536 Sarah Carli            NSW                               61.91  
  8   527 Sarah Buchanan         QLD                               63.21  
 
Women Long Jump Ambulatory Open
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   559 Jodi Elkington         NSWIS                             4.35m  +0.0 
     4.25m(2.1) 3.99m(+0.0) 4.35m(+0.0) 4.28m(+0.0) 4.05m(+0.0) PASS     
 
Women Long Jump Open
=====================================================================================
  All Comers: C 7.27m  1985        Heike Drechsler, GDR                        
  Australian: N 7.00m  2002        Bronwyn Thompson, QLD                       
 Meet Record: M 6.68m  2004        Bronwyn Thompson, QAS                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   700 Brooke Stratton        VIS                               6.64m  +0.0 
     6.33m(0.3) 6.64m(+0.0) FOUL(0.8) FOUL(1.6) FOUL(2.7) 6.64m(0.6)
  2   604 Chelsea Jaensch        QLD                               6.63m   0.3 
     6.17m(+0.0) 6.48m(+0.0) 6.52m(1.2) FOUL(+0.0) 6.63m(0.3) 6.48m(+0.0)
  3   644 Corinna Minko          VIC                               6.29m  +0.0 
     6.17m(+0.0) 6.26m(-0.6) 6.19m(0.5) 6.22m(1.0) FOUL(+0.0) 6.29m(+0.0)
  4   666 Jessica Penney         ACT                               6.04m  +0.0 
     6.00m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(1.7) 6.04m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(0.2)
  5   687 Talissa Scott          NSW                               6.03m  +0.0 
     5.97m(1.2) 6.03m(+0.0) 5.91m(+0.0) 5.98m(+0.0) 5.68m(+0.0) 5.88m(+0.0)
  6   613 Sachi Kayama           NSW                               5.97m  +0.0 
     5.95m(0.3) FOUL(0.7) 5.92m(1.2) 5.96m(+0.0) 5.94m(-0.1) 5.97m(+0.0)
  7   529 Alysha Burnett         NSW                               5.83m   1.3 
     FOUL(+0.0) FOUL(0.4) FOUL(1.4) PASS      5.83m(1.3) 5.73m(2.7)
 
Women Triple Jump Open
=====================================================================================
  All Comers: C 15.20m  2000        Tereza Marinova, BUL                       
  Australian: N 14.04m  2002        Nicole Mladenis, WA                        
 Meet Record: M 13.57m  2001        Nicole Mladenis, WAIS                      
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   658 Nneka Okpala           NZL                              13.65mM  0.9 
     13.09m(+0.0) 12.89m(+0.0) 13.65m(0.9) 13.61m(4.1) FOUL(+0.0) FOUL(1.0)
  2   669 Ellen Pettitt          VIC                              13.52m   1.8 
     13.15m(+0.0) 13.24m(+0.0) 13.52m(1.8) 12.28m(+0.0) 13.17m(1.8) 13.30m(0.2)
  3   684 Alison Ruse            NSW                              12.59m  +0.0 
     FOUL(0.3) 12.17m(+0.0) 12.43m(0.3) 11.90m(0.8) FOUL(1.2) 12.59m(+0.0)
  4    13 Jasmine Fountas        NSW                              12.53m  +0.0 
     12.28m(1.1) FOUL(0.3) 12.43m(+0.0) FOUL(2.2) 12.36m(2.6) 12.53m(+0.0)
  5   580 Erin Guy               NSW                              12.37m  +0.0 
     FOUL(1.2) 12.15m(+0.0) 12.37m(+0.0) 12.36m(0.2) FOUL(+0.0) 12.17m(+0.0)
  6   565 Jacinta Fisher         NSW                              12.28m   1.0 
     11.49m(+0.0) FOUL(+0.0) 11.93m(1.8) 12.23m(-0.1) 12.28m(1.0) 11.93m(+0.0)
 
Women Shot Put 1kg Ambulatory Open
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   672 Katherine Proudfoo     ACT                               9.81m  
      8.59m  9.36m  9.44m  8.91m  9.81m  8.34m
 
Women Shot Put Open
================================================================================
  All Comers: C 20.69m  1985        Natalya Lisovskaya, URS                    
  Australian: N 19.74m  1984        Gael Martin, VIC                           
 Meet Record: M 19.72m  2008        Valerie Vili, NZL                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   623 Chelsea Lenarduzzi     NSW                              14.31m  
      13.99m  14.31m  FOUL  13.89m  13.96m  13.79m
  2   586 Nicole Harris          NSW                              11.15m  
      10.47m  11.15m  FOUL  10.57m  10.50m  10.85m
  3    14 Kara Baker             ACT                               9.40m  
      7.70m  9.13m  9.26m  8.97m  9.40m  9.20m
  4    16 Jasmine Stanberg       ACT                               8.56m  
      8.01m  7.98m  8.56m  7.41m  7.38m  FOUL
  5    15 Laura Pease            ACT                               7.57m  
      7.45m  7.15m  7.00m  7.00m  7.57m  7.19m
 
Women Javelin Throw Open
================================================================================
  All Comers: C 68.91m  2000        Trine Hattestad, NOR                       
  Australian: N 66.83m  2014        Kim Mickle, WA                             
 Meet Record: M 65.64m  1998        Louise McPaul, AIS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   678 Kelsey-Lee Roberts     ACT                              63.78m  
      57.10m  63.78m  PASS  55.01m  57.54m  57.03m
  2   645 Kathryn Mitchell       VIC                              63.70m  
      FOUL  FOUL  59.72m  57.25m  60.33m  63.70m
  3   625 Li Lingwei             CHN                              59.12m  
      FOUL  59.12m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  4   539 Karen Clarke           NSW                              48.19m  
      43.89m  41.40m  43.65m  48.19m  45.57m  46.66m
  5   576 Cristina Grun          ACT                              47.13m  
      42.02m  47.13m  42.99m  42.73m  42.25m  40.90m
  6   593 Maddie Hogan           VIC                              39.47m  
      35.71m  37.60m  36.94m  39.47m  36.48m  36.67m
 
Women 5000 Meter Race Walk Open
================================================================================
 Meet Record: M 22:14.40  1986        Kerry Saxby, AIS                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   510 Alana Barber           NZL                            22:43.37  
  2   703 Rachel Tallent         VIC                            22:55.74  
  3     2 Nicole Fagan           NSW                            22:56.56  
  4   659 Mari Olsson            OTHER                          23:12.99  
  5   647 Jemima Montag          VIC                            23:38.78  
  6   693 Clara Smith            QLD                            24:04.88  
  7   515 Tayla - Paige Bill     VIC                            25:05.33  
 --   624 Heather Lewis          OTHER                                DQ   DQ RULE: 240.1
 
Men 100 Meter Ambulatory Open
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   667 Chad Perris            WA                                11.00   1.3 
  2   602 Nick Hum               VIS                               11.26   1.3 
  3   544 Gab Cole               SASI                              11.44   1.3 
  4   534 Alberto Campbell       QAS                               11.76   1.3 
  5   566 Tim Foster             NSW                               11.95   1.3 
  6   675 Scott Reardon          NSW                               12.24   1.3 
  7   551 Brayden Davidson       SASI                              12.67   1.3 
  8   679 Sean Roberts           SA                                13.34   1.3 
 
Men 100 Meter Wheelchair Open
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   533 Matt Cameron           QAS                               14.79   1.9 
  2   537 Sam Carter             QAS                               14.88   1.9 
  3   621 Jake Lappin            VIC                               15.78   1.9 
  4   633 Rheed McCracken        QAS                               16.38   1.9 
  5   504 Nathan Arkely          SA                                16.45   1.9 
  6   636 Sam McIntosh           VIC                               18.09   1.9 
 
Men 100 Meter B Race Open
=====================================================================================
  All Comers: C  9.87  2000        Maurice Greene, USA                         
  Australian: N  9.93  2003        Patrick Johnson, ACT                        
 Meet Record: M 10.13  2001        Patrick Johnson, AIS                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   570 Tom Gamble             QLD                               10.34   0.8 
  2   607 Benjamin Jaworski      NSW                               10.47   0.8 
  3   516 Muhammad Elfi Bin      SIN                               10.63   0.8 
  4   599 Nicholas Hough         NSWIS                             10.68   0.8 
  5    10 Benjamin Hayward       QLD                               10.77   0.8 
  6   657 Evan O'Hanlon          ACT                               10.80   0.8 
 
Men 100 Meter Open
=====================================================================================
  All Comers: C  9.87  2000        Maurice Greene, USA                         
  Australian: N  9.93  2003        Patrick Johnson, ACT                        
 Meet Record: M 10.13  2001        Patrick Johnson, AIS                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   654 Isaac Ntiamoah         NSW                               10.46   0.1 
  2   587 Alexander Hartmann     QLD                               10.52   0.1 
  3   611 Jin Su Jung            NSW                               10.52   0.1 
  4   523 Nicholas Boylett       QLD                               10.56   0.1 
  5   526 Rohan Browning         NSW                               10.57   0.1 
  6   582 Jake Hammond           NSW                               10.60   0.1 
  7   549 Robbie Crowther        QLD                               10.63   0.1 
  8   721 Trae Williams          QLD                               10.70   0.1 
  9   643 Joseph Millar          NZL                               10.70   0.1 
 
Men 200 Meter Open
=====================================================================================
  All Comers: C 19.92  1999        Frankie Fredericks, NAM                     
  Australian: N 20.06  1968        Peter Norman, VIC                           
 Meet Record: M 20.29  2006        Daniel Batman, AIS                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   587 Alexander Hartmann     QLD                               20.59   1.8 
  2   607 Benjamin Jaworski      NSW                               20.85   1.8 
  3   523 Nicholas Boylett       QLD                               20.98   1.8 
  4   582 Jake Hammond           NSW                               21.29   1.8 
  5   643 Joseph Millar          NZL                               21.39   1.8 
  6    45 Adam Farlow            ACT                               21.67   1.8 
  7   516 Muhammad Elfi Bin      SIN                               21.75   1.8 
  8    10 Benjamin Hayward       QLD                               21.78   1.8 
 
Men 400 Meter Ambulatory Open
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   534 Alberto Campbell       QAS                               51.11  
  2   602 Nick Hum               VIS                               51.59  
  3   566 Tim Foster             NSW                               52.33  
  4   584 Sam Harding            WA                                53.08  
  5   639 Tom McLean             VIC                               54.69  
 
Men 400 Meter Open
================================================================================
  All Comers: C 43.84  2000        Michael Johnson, USA                        
  Australian: N 44.38  1998        Darren Clark, NSW                           
 Meet Record: M 45.02  2003        Daniel Batman, AIS                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   530 Craig Burns            QLD                               46.03  
  2   513 Alex Beck              QAS                               46.09  
  3   556 Iain Douglas           VIC                               47.11  
  4   614 James Kermond          NSW                               47.18  
  5   578 James Gurr             NSW                               47.45  
  6   640 William McNamara       NSW                               47.91  
  7   506 Christopher Bailli     VIC                               48.15  
 
Men 400 Meter B Race Open
================================================================================
  All Comers: C 43.84  2000        Michael Johnson, USA                        
  Australian: N 44.38  1988        Darren Clark, NSW                           
 Meet Record: M 45.02  2003        Daniel Batman, AIS                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   650 Kurt Mulchay           NSW                               46.40  
  2   535 Alexander Carew        VIC                               47.29  
  3   622 Deluca Lawson-Matt     VIC                               47.64  
  4   676 Sam Reiser             VIC                               47.79  
  5    20 Lewis Horenko          NSW                               48.07  
  6    19 Richard Haggie         NSW                               48.71  
  7    40 Brenton Mizen          WA                                49.46  
 
Men 400 Meter Wheelchair Open
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   653 Richard Nicholson      ACT                               49.49  
  2   533 Matt Cameron           QAS                               49.55  
  3   621 Jake Lappin            VIC                               49.69  
  4   537 Sam Carter             QAS                               50.25  
  5   504 Nathan Arkely          SA                                52.40  
  6   633 Rheed McCracken        QAS                               54.82  
  7   636 Sam McIntosh           VIC                               68.83  
 
Men 800 Meter B Race Open
================================================================================
  All Comers: C 1:43.15  2010        David Rudisha, KEN                        
  Australian: N 1:44.40  1968        R.Doubell/ A.Rowe, VIC                    
 Meet Record: M 1:45.66  1995        Sammy Langat, KEN                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   631 Brad Mathas            NZL                             1:48.70  
  2   579 Jordan Gusman          NSW                             1:49.28  
  3   670 Adrian Plummer         NSW                             1:49.49  
  4   505 Will Austin-Cray       NSW                             1:50.12  
  5   696 Jack Stapleton         NSW                             1:50.24  
  6   563 Tom Fawthorpe          VIC                             1:50.64  
  7   632 Harry May              SA                              1:52.68  
  8   610 Joshua Johnson         ACT                             1:54.89  
  9   707 Mitchell Thompson      VIC                             1:59.33  
 
Men 800 Meter AACT Youth Open
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    27 Hugh McKenzie          ACT                             1:58.54  
  2    28 Adrian Plummer         ACT                             1:59.41  
  3    25 Reece Langdon          ACT                             1:59.91  
  4    23 Travis Ey              ACT                             2:01.44  
  5    26 Matthew McGrory        ACT                             2:06.03  
  6    29 Ryan Sarre             ACT                             2:06.36  
  7    24 Thomas Hopkins         ACT                             2:16.11  
 --    21 Lachlan Calvert        ACT                                 DNF  
 --    22 Harry Crawford         ACT                                  DQ   DQ RULE: 163.3
 
Men 800 Meter Open
================================================================================
  All Comers: C 1:43.15  2010        David Rudisha, KEN                        
  Australian: N 1:44.40  1968        R.Doubell/ A.Rowe, VIC                    
 Meet Record: M 1:45.66  1995        Sammy Langat, KEN                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   682 Alexander Rowe         VIS                             1:45.38M 
  2    41 Peter Bol              WA                              1:46.51  
  3   718 Jared West             NSW                             1:46.90  
  4    42 Timas Harik            VIC                             1:47.45  
  5   698 Dylan Stenson          SA                              1:47.73  
  6   511 Lachlan Barber         VIC                             1:48.06  
  7   710 Eddie Vining           VIC                             1:48.52  
  8   722 Josh Wright            NSW                             1:49.39  
  9   592 Jordan Hewitt          SA                              1:49.83  
 10   668 Alex Pettigrew         NSW                             1:50.05  
 --   681 Harrison Roubin (P     VIC                                 DNF  
 
Men 110 Meter Hurdles Open
=====================================================================================
  All Comers: C 13.00  2000        Anier Garcia, CUB                           
  Australian: N 13.29  1995        Kyle Vander-Kuyp, VIC                       
 Meet Record: M 13.41  1993        Colin Jackson, GBR                          
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   599 Nicholas Hough         NSWIS                             13.68   0.1 
  2   641 Justin Merlino         NSW                               13.77   0.1 
  3   546 Jack Conway            QLD                               14.09   0.1 
  4   615 Ben Khongbut           VIC                               14.37   0.1 
  5   553 Matthew De Bruin       VIC                               14.56   0.1 
  6   642 Ivor Metcalf           NSW                               14.58   0.1 
  7   503 Harrison Andrews       NSW                               14.69   0.1 
  8   717 William Wells-Gatn     QLD                               14.79   0.1 
 
Men 400 Meter Hurdles Open
================================================================================
  All Comers: C 47.50  2000        Angelo Taylor, USA                          
  Australian: N 48.28  1996        Rohan Robinson, VIC                         
 Meet Record: M 49.33  1999        Zid Abou Hamed, NSW                         
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   543 Michael Cochrane       NZL                               50.21  
  2   655 Tait Nystuen           OTHER                             50.64  
  3   694 Raymond Smith          NSW                               50.77  
  4   514 Leigh Bennett          NSW                               51.28  
  5   553 Matthew De Bruin       VIC                               52.48  
  6   509 Jack Bangel            NSW                               54.90  
  7   680 Tom Robertson          VIC                               56.02  
 
Men High Jump Open
================================================================================
  All Comers: C 2.36m  1997        T.Forsyth/K.Matusevich, VIC/ISR             
  Australian: N 2.36m  1997        Tim Forsyth, VIC                            
 Meet Record: M 2.35m  1993        Tim Forsyth, AIS                            
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1     4 Nauraj Singh Randh     MAS                               2.22m  
     2.05 2.08 2.11 2.14 2.17 2.20 2.22 2.24 
        O    P    O    O   XO    O  XXO  XXX 
  2   697 Brandon Starc          NSWIS                             2.20m  
     2.05 2.08 2.11 2.14 2.17 2.20 2.22 2.24 
        O    P    O    O    O    O    P  XXX 
  3   500 Blake Acton            ACT                               1.95m  
     1.85 1.90 1.95 2.00 
        O   XO  XXO  XXX 
  4   649 Nick Moroney           NSW                               1.90m  
     1.90 1.95 2.00 
        O    P  XXX 
  4   704 Jonathan Tammen        ACT                               1.90m  
     1.85 1.90 1.95 
        O    O  XXX 
 
Men Hammer Throw Open
================================================================================
  All Comers: C 82.94m  2001        Koji Murofushi, JPN                        
  Australian: N 79.29m  2002        Stuart Rendell, ACT                        
 Meet Record: M 79.20m  2003        Stuart Rendell, AIS                        
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   555 Matthew Denny          QAS                              68.44m  
      68.22m  FOUL  FOUL  67.66m  66.90m  68.44m
  2   663 Huw Peacock            TIS                              64.64m  
      64.64m  63.38m  64.51m  64.49m  FOUL  FOUL
  3   715 Ned Weatherly          VIC                              60.98m  
      FOUL  60.98m  FOUL  60.52m  FOUL  57.39m
  4   619 Costa Kousparis        NSW                              57.44m  
      FOUL  FOUL  57.44m  57.17m  57.24m  FOUL
 
Men 5000 Meter Race Walk Open
================================================================================
 Meet Record: M 18:58.01  1987        Nathan Deakes, AIS                       
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   518 Dane Bird-Smith        QAS                            19:44.60  
  2   560 Chris Erickson         VIS                            20:16.66  
  3   702 Jared Tallent          SASI                           20:35.41  
  4   547 Rhydian Cowley         VIS                            20:43.10  
  5   673 Brendon Reading        ACT                            22:18.34  
  6   708 Declan Tingay          WA                             22:53.42  
  7   517 Kyle Bird              QLD                            23:36.20  
  8   588 Danny Hawksworth       VIC                            25:34.93  
 
Mixed 110 Meter Handicap Open
=====================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1  1004 Ross Langbien        M ACT                               11.98   1.4 
  2  1001 Kylie Grubnic        W ACT                               12.14   1.4 
  3  1000 Mitchell Tysoe       M ACT                               12.15   1.4 
  4  1005 Vic Sharma           W ACT                               12.29   1.4 
  5  1006 Stephanie Paser      W ACT                               12.32   1.4 
  6  1003 Michael Dotti        M ACT                               12.33   1.4 
  7  1007 Jessica Sara-Peris   W ACT                               12.40   1.4 
  8  1002 Jack Clarson         M ACT                               12.48   1.4 
 
Mixed 300 Meter Handicap Open
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1011 Hugh Millar          M ACT                               32.27  
  2  1009 Brady Lehmann        M ACT                               32.97  
  3  1015 Rachael Carnegie     W ACT                               33.09  
  4  1013 Michael Bani         M ACT                               33.30  
  5  1012 Steven Blacker       M ACT                               34.11  
  6  1016 Ben Thomas           M ACT                               34.45  
  7  1014 Michael Hanna        M ACT                               34.57  
  8  1008 Will Roberts         M ACT                               35.83  
  9  1010 Hayden Wyllie        M ACT                               36.50  
 
Mixed 4x100 Meter Relay Little Aths
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 GINNINDERRA BOYS  'A'                                          52.56  
  2 GINNINDERRA GIRLS  'A'                                         53.13  
  3 CORROBEREE BOYS  'A'                                           56.72  
  4 TUGGERANONG BOYS  'A'                                          57.31  
  5 BELCONNEN GIRLS  'A'                                           57.83  
  6 BELCONNEN GIRLS  'B'                                           58.59  
  7 CORROBEREE GIRLS  'A'                                          58.90  
  8 WESTON CREEK GIRLS  'A'                                        59.36